Całka krzywoliniowa - układanie równań parametrycznych.

Całkowalność. Metody i obliczanie całek oznaczonych i nieoznaczonych. Pole pod wykresem. Równania i nierówności z wykorzystaniem rachunku całkowego. Wielowymiarowa całka Riemanna - w tym pola i objętości figur przestrzennych.
BugajskiM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 25 cze 2017, o 21:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce

Całka krzywoliniowa - układanie równań parametrycznych.

Post autor: BugajskiM »

Witam serdecznie!
Jestem nowy na forum, więc proszę o pomoc i wyrozumiałość. Mam problem z całką krzywoliniowa zamieszczoną poniżej. Nie mam pojęcia jak to narysować i wyznaczyć równania parametryczne. Zależy mi na tym bo egzamin za pasem i pojawiło się takie zadanie w zestawach wysłanych do egzaminu. Czy ktoś pomoże mi to rozwiązać?

\(\displaystyle{ \int_{C}^{}\sin \left( x+y \right) \mbox{d}x + \cos \left( x+y \right) \mbox{d}y}\) gdy \(\displaystyle{ C}\)-brzeg trójkąta \(\displaystyle{ ABC}\), gdzie \(\displaystyle{ A \left( 0,0 \right) , B \left( \frac{ \pi }{2},0 \right) , C \left( \frac{ \pi }{2}, \frac{ \pi }{3} \right)}\)
Ostatnio zmieniony 26 cze 2017, o 22:33 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Poprawa wiadomości. Punkt 2.7 instrukcji LaTeX-a. Funkcje matematyczne należy zapisywać: sinus - \sin, logarytm - \log, logarytm naturalny - \ln itd.
Awatar użytkownika
cosinus90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5030
Rejestracja: 18 cze 2010, o 18:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 777 razy

Całka krzywoliniowa - układanie równań parametrycznych.

Post autor: cosinus90 »

Możesz rozpocząć od rysunku, zaznaczając punkty w układzie i kreśląc trójkąt. Później wyznacz równania prostych zawierających boki tego trójkąta.
BugajskiM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 25 cze 2017, o 21:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce

Całka krzywoliniowa - układanie równań parametrycznych.

Post autor: BugajskiM »

Właśnie nie bardzo wiem jak to zaznaczyć w układzie...
Awatar użytkownika
cosinus90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5030
Rejestracja: 18 cze 2010, o 18:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 777 razy

Całka krzywoliniowa - układanie równań parametrycznych.

Post autor: cosinus90 »

Nie wiesz jak zaznaczyć punkt w układzie współrzędnych?
ODPOWIEDZ