Udowodnij równość

Całkowalność. Metody i obliczanie całek oznaczonych i nieoznaczonych. Pole pod wykresem. Równania i nierówności z wykorzystaniem rachunku całkowego. Wielowymiarowa całka Riemanna - w tym pola i objętości figur przestrzennych.
szw1710

Udowodnij równość

Post autor: szw1710 »

Dario1, \(\displaystyle{ x\Bigl|_0^{\pi}}\) xBigl|_0^{pi}
Dario1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1371
Rejestracja: 23 lut 2012, o 14:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: wawa
Podziękował: 70 razy
Pomógł: 14 razy

Udowodnij równość

Post autor: Dario1 »

Szw1710. Dzięki.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2016, o 01:40 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości.
miodzio1988

Udowodnij równość

Post autor: miodzio1988 »

Dario1, zapisz zatem jak to widzisz i postaramy się poprawić wszelkie błędy
Dario1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1371
Rejestracja: 23 lut 2012, o 14:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: wawa
Podziękował: 70 razy
Pomógł: 14 razy

Udowodnij równość

Post autor: Dario1 »

Szw1710 z tego co mówisz to wyjdzie z tego tożsamość po prostu. Ale lepiej próbować kombinować nawet jak wyjdą błędy jakiś nowych ścieżek, a nie się trzymać utartych schematów. Miodzio jakbyś był mądrzejszy to byś się domyślił, że chodziło mi tam o granicę całkowania.
szw1710

Udowodnij równość

Post autor: szw1710 »

Nie masz założeń uprawniających do stosowania całkowania przez części. A to co pokazałem wymaga znajomości całki i teorii funkcji (nieparzystość, całka funkcji nieparzystej zeruje się na przedziale symetrycznym). To jest matematyka, a nie schemat, jakim jest całkowanie przez części.

Nie nalatuj na Miodzia. Jest dziś wyjątkowo spokojny i grzeczny.
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22207
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3754 razy

Udowodnij równość

Post autor: a4karo »

Dario1 pisze:Szw1710 z tego co mówisz to wyjdzie z tego tożsamość po prostu. Ale lepiej próbować kombinować nawet jak wyjdą błędy jakiś nowych ścieżek, a nie się trzymać utartych schematów. Miodzio jakbyś był mądrzejszy to byś się domyślił, że chodziło mi tam o granicę całkowania.
Pewno i by się domyślił, ale to, co napisałes za Chiny nie przypomina nawet wzory na całkowanie prze części. Napisz po kolei czum jest \(\displaystyle{ u}\) i \(\displaystyle{ v}\), to zobaczysz gdzie robisz błąd
ODPOWIEDZ