całlka, poprawa

Całkowalność. Metody i obliczanie całek oznaczonych i nieoznaczonych. Pole pod wykresem. Równania i nierówności z wykorzystaniem rachunku całkowego. Wielowymiarowa całka Riemanna - w tym pola i objętości figur przestrzennych.
Awatar użytkownika
marcin2447
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: 24 lut 2009, o 18:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warsaw
Podziękował: 104 razy
Pomógł: 5 razy

całlka, poprawa

Post autor: marcin2447 »

Oblicz całke \(\displaystyle{ \int \frac{\cos ^2x}{\sin x} dx}\) ja rozpisałem tą całke na \(\displaystyle{ \int \frac{\cos ^2x\sin x}{\sin ^2x} dx}\) i po podstawieniu \(\displaystyle{ t=\cos x}\) mam \(\displaystyle{ \int \frac{-t^2dt}{1-t^2} dx}\) i ostatecznie \(\displaystyle{ \cos x+ \frac{1}{2} \ln \frac{1+\cos x}{1-\cos x}}\)
I wynik nie zgadza z odpowiedziami, może mi ktoś wskazać błąd
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2012, o 09:36 przez loitzl9006, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Funkcje matematyczne zapisujemy tak: sinus - \sin, cosinus - \cos, logarytm - \log, logarytm naturalny - \ln itd.
just20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 30 mar 2012, o 16:16
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Rzeszów

całlka, poprawa

Post autor: just20 »

Ja liczyłam i mi wyszło: \(\displaystyle{ \cos x - \frac{1}{2} \ln (1-\cos ^{2} x)}\)
Sprawdz znaki przy logarytmach.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2012, o 09:38 przez loitzl9006, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Funkcje matematyczne zapisujemy tak: sinus - \sin, cosinus - \cos, logarytm - \log, logarytm naturalny - \ln itd.
ODPOWIEDZ