(2 zadania) Narysuj wykres funkcji

Zagadnienia dot. funkcji logarytmicznych i wykładniczych. RÓWNANIA I NIERÓWNOŚCI.
Awatar użytkownika
Zlodiej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1910
Rejestracja: 28 cze 2004, o 12:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 108 razy

(2 zadania) Narysuj wykres funkcji

Post autor: Zlodiej »

Narysuj wykres funkcji:

1/ \(\displaystyle{ f(x)=x^2+2^{1-x}}\)

2/ \(\displaystyle{ g(x)=-x^2+2-2^{-x}}\)

Dokładniej to naszkicuj ... Jakieś pomysły na to ? Może z badania przebiegu zmienności funkcji ? A jakoś prościej ?
Awatar użytkownika
kotek1591
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 18 lut 2005, o 14:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 3 razy

(2 zadania) Narysuj wykres funkcji

Post autor: kotek1591 »

Proponuje jakiś program do rysowania funkcji, a tak po za tym to zostaje badanie przebiegu zmienności funkcji, a i tak nieźle się nad tym namęczysz. Połączenie funkcji kwadratowej z wykładniczą, gdzie znalazłeś coś takiego? Z policzeniem samych granic tu jest niezła zabawa, nie wspominając o całej reszcie. W każdym bądź razie ja proponuję przebieg zmienności.
Awatar użytkownika
Zlodiej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1910
Rejestracja: 28 cze 2004, o 12:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 108 razy

(2 zadania) Narysuj wykres funkcji

Post autor: Zlodiej »

kotek1591,
Program odpada. A o prostsze rozwiązanie zadań prosił kolega, pewnie ma to z jakiegoś zbioru przygotowawczego na studia. Zreszta treść była: Naszkicuj wykres fukncji i za jego pomocą rozwiąż równanie. Nie wiem po co sie tak było męczyć ...
Dzięki
Awatar użytkownika
Undre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1430
Rejestracja: 15 lis 2004, o 02:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 92 razy

(2 zadania) Narysuj wykres funkcji

Post autor: Undre »

Ciekawe co by było jakbym to wziął na chama tzn. policzył wartości dla wygodnych dla mnie punktów w stylu 0, 1, 2 itp i se je tak połączył Pi * drzwi jakąś autorską linią trendu

Ale tak w sumie to wcale nie wydaje mi się straszny przebieg zmienności funkcji dla tych dwóch powyższych, więc czemu nie ?
ODPOWIEDZ