Specyfikacja probki

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
Awatar użytkownika
paula1566
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 21 sie 2006, o 16:10
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: bydgoszcz
Podziękował: 3 razy

Specyfikacja probki

Post autor: paula1566 »

Nie mam pojęcia jak rozwiązać to zadanko:

Pewna część lodówek ma specyfikację \(\displaystyle{ 5mm\mp 0,25}\) Na podstawie 50 próbek 5-elementowych zdecydowaliśmy, że proces jest pod kontrolą statystyczną oraz, że jego średnia wynosi \(\displaystyle{ \mu_{x}}\) =5,05 natomiast \(\displaystyle{ \sigma_{x}}\) =0,065
Jaki procent byłby według specyfikacji gdyby udało się ograniczyć zmienność procesu dwukrotnie??

Moze pomoże taki wzór:

\(\displaystyle{ \sigma}\) = \(\displaystyle{ \sigma_{x}}\)\(\displaystyle{ \cdot}\)\(\displaystyle{ \sqrt{n}}\)
n=5

\(\displaystyle{ \mu}\) = \(\displaystyle{ \mu_{x}}\)

Z góry dzięki
Ostatnio zmieniony 6 mar 2008, o 18:26 przez paula1566, łącznie zmieniany 1 raz.
kadykianus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 149
Rejestracja: 17 paź 2007, o 19:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: wroclaw
Pomógł: 15 razy

Specyfikacja probki

Post autor: kadykianus »

A jaki teraz jest procent wg specyfikacji?
Awatar użytkownika
paula1566
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 21 sie 2006, o 16:10
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: bydgoszcz
Podziękował: 3 razy

Specyfikacja probki

Post autor: paula1566 »

hmm trudno mi powiedzieć dostałałm tylko taką treść jak napisałam wyżej:(
kadykianus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 149
Rejestracja: 17 paź 2007, o 19:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: wroclaw
Pomógł: 15 razy

Specyfikacja probki

Post autor: kadykianus »

Zadanie jest niezrozumiale a te wzory nic nie znaczą. Mozna sie jedynie domyslac ze ktos tu chcial napisac to, co mowi Centralne Twierdzenie Graniczne ale napisal to zle bo tam sie nie mnozy odchylenia st. przez pierwiastek z liczebnosci tylko dzieli ale w ogóle to ten kto to pisal nie wie o co mu chodzi. Pierwsza czesc zadania jest OK. Sprawdzili i proces jest pod kontrola to znaczy spełnia wymogi jakosciowe. Testowali te hipotezę i jej nie odrzucili. To jasne ale dalsza część Twojego pytania jest sformułowana niejasno.
Awatar użytkownika
paula1566
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 21 sie 2006, o 16:10
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: bydgoszcz
Podziękował: 3 razy

Specyfikacja probki

Post autor: paula1566 »

Nie no spoko. To zadanko jest moją pracą domową na ocene, chyba nie dam rady rozwiązać. W ogóle to nie lubie tego przedmiotu i faceta też nie bleee. Ale dzieki za zainteresowanie.

Pozdrowionka dla kadykianusa
ODPOWIEDZ