Dobranie zmiennych diagnostycznych

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
ptych
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 4 lis 2018, o 19:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Dobranie zmiennych diagnostycznych

Post autor: ptych »

Witajcie,
mam pewne zmienne i chciałbym dobrać z nich zmienne diagnostyczne. Wyznaczyłem już wsp. zmienności. Odrzuciłem jedna dla której zmienność nie przekroczyła 10%. Następnie chciałbym zastosować metodę parametryczną doboru cech diagnostycznych. Nigdy tego nie robiłem i opieram się na tym co znalazłem w internecie.

Dołączam obrazek, w którym widać co robiłem po kolei. Czy możecie mi powiedzieć czy wykonuję to poprawnie czy może powinienem to zrobić inaczej?

W skrócie, wyznaczyłem macierz korelacji, wziąłem sumę wartości bezwzględnych, największą uznaję za cechę centralną, a te dla których wartość r przekracza 0,5 (tak przyjąłem) jest cechą satelitarną. Usuwam je z tabeli i powtarzam. No i też kwestia jeżeli do tego etapu jest dobrze, do kiedy powtarzam? Aż do macierzy 2x2 kiedy nie ma cechy centralnej czy do momentu jak nie ma cech satelitarnych. Na załączonym przykładzie na koniec nie wiem WL1 (jest minimalnie większe od WZ7) też dodać jako centralną czy powinienem już zakończyć. No i rozumiem, że to co zostało to zmienne izolowane?

Bardzo proszę o odpowiedź i to jak dla źółtodzioba ponieważ nie mam tu za dużej wiedzy

PS zdjęcie załączam pod linkiem:
ODPOWIEDZ