Statystyka testowa nie chi-kwadrat

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
Grazyna_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:06
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Europa

Statystyka testowa nie chi-kwadrat

Post autor: Grazyna_ »

Porównuję dwa sygnały z małą ilością zdarzeń. Moja statystyka testowa jest wyrażona wzorem
\(\displaystyle{ TS = -2\ln\frac{L_0}{L_1}}\) , gdzie \(\displaystyle{ L_0}\) i \(\displaystyle{ L_1}\) to wartości rozkładu Poissona dla \(\displaystyle{ L_0 = P_0(\lambda=n_0,k=n_{obs})}\) i \(\displaystyle{ L_1 = P_1(\lambda= n_1,k=n_{obs})}\)
\(\displaystyle{ TS = n_0 - n_1 - n_{obs}\cdot\left(\ln n_0-\ln n_1\right)}\) , zakładam też, że \(\displaystyle{ n_{obs} = n_1}\) , czyli:
\(\displaystyle{ TS = n_0 - n_1 - n_1\cdot\left(\ln n_0-\ln n_1\right)}\)
Moje pytanie: Jaki wynik tego testu będzie w stanie powiedzieć mi, że mój sygnał \(\displaystyle{ n_0}\) jest niezgodny z liczbą obserwowanych zdarzeń dla poziomu ufności \(\displaystyle{ 1\cdot\sigma\approx68,3\%}\) ?
W przypadku testu chi-kwadrat sprawdzam to w tabeli i dla \(\displaystyle{ 1}\) stopnia swobody wartość ta to \(\displaystyle{ 1}\) , dla dwóch \(\displaystyle{ 2,3}\) , ale tutaj nie wiem co mam zrobić. Uprzejmie proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony 12 mar 2018, o 17:01 przez SlotaWoj, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości. Polskie litery. Nawiasy. Indeksowanie.
ODPOWIEDZ