Czy wykonałem dobrze pierwsze? Problem z drugim poleceniem

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
belens
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2017, o 00:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Białystok

Czy wykonałem dobrze pierwsze? Problem z drugim poleceniem

Post autor: belens »

Witam mam dwa pytanka:
Pierwsze zadanie, czy zrobiłem je poprawnie?

Równanie trendu opisujące liczby klientów obsłużonych w kolejnych miesiącach przez pewną firmę jest postaci y=40t +100

Odp: Współczynnik trendu równy 40 oznacza, że w każdym kolejnym miesiącu liczba obsłużonych klientów będzie rosła o 40 osób.

Do tego samego równania uzyskano o/2=10% co oznacza że 10% zmiennosci liczby klientow nie jest objasniana przez zmiennosc czasu(kazdego miesiąca)

Druga część zadania:
W okresie pięeciu dni monitorowano temperaturę (xi stopnie C) i liczby przyjetych pacjentow w przychodni (yi, osoby) otrzymano rownanie regresji postaci y= -20x+30 Zinterpretuj wspolczynniki równania.

Moja odpowiedz:
a=-25 czyli wraz ze wzrostem temperatury o 1 stopien C liczba przyjętych pacjentow w przychodni malała o 25 osob
b=30 czyli przy temperaturze wynoszącej 0 stopni C liczba przyjętych pacjentow w przychodni bedzie wynosiła 30 osób.

Czy to Zadanie jest poprawnie wykonane? jesli nie to co jest zle?

I Drugie zadanie, bardzo proszę o dokladne rozpisanie krok po kroku jak je wykonac gdyz w tym temacie jestem totalnie zielony :/

W hurtowni warzyw i owoców poddano badaniom jakościowym dostarczane brzoskwinie. Celem badania było ustalenie procentu owoców zepsutych w otrzymanej od dostawcy partii. Pobrano 5 skrzyn zawierajacych lacznie n=200 owoców, wsród ktorych było 25 sztuk zepsutych. Przyjmujac wspolczynnik ufnosci l-a =0,90 oszacuj metodą przedziałową procent zepsutych brzoskwiń.


Pozdrawiam
ODPOWIEDZ