Analiza statystyczna wyników sportowych

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
xavi93
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 7 cze 2014, o 14:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń

Analiza statystyczna wyników sportowych

Post autor: xavi93 »

Witam. Piszę pracę inżynierską z informatyki na temat wspomagania treningu sportowego przy pomocy wybranych
metod statystycznych. Celem pracy jest opracowanie i implementacja systemu do gromadzenia i analizy danych dotyczących treningów sportowych. Upatrzyłem sobie treningi siłowe (lub ewentualnie biegowe). Siłowe treningi dzielą się na różne ćwiczenia. Z reguły myślałem o tym by mierzyć progres uczestnika i porównywać go z progresem innych użytkowników systemu (zakładajac że wszystkie wprowadzone dane są poprawne). Mówiąc progres, mam na myśli wielkość podniesionego ciężaru przy zachowaniu odpowiedniej ilości powtórzeń. Filtrowanie danych (ze względu na ćwiczenie, płeć, staż treningu) to już moja brożka. Czy ktoś może pomóc mi w dobraniu tych metod statystycznych? Bo raczej sama mediana, średnia itd. wyglądałaby marnie w oczach promotorów. Pytam więc kolegów matematyków, jakim metodom statystycznym powinienem się bliżej przyjrzeć, by coś takiego ugryźć z odpowieniej strony. Pozdrawiam i liczę na pomoc i dyskusję .
miodzio1988

Analiza statystyczna wyników sportowych

Post autor: miodzio1988 »

Test t-studenta i Anova Cię na pewno zainteresuje
tajner
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 169
Rejestracja: 10 gru 2010, o 15:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 5 razy

Analiza statystyczna wyników sportowych

Post autor: tajner »

Hmm a ja myślę że fajnie jakbyś pomyślał nad estymacja przedzialowa plus testami statycznymi (np parametrycznymi lub nie parametrycznymi). Mozna udowodnić np wzory na przedzialy, ewentualnie zrobic szeroka analizy struktury z asymetria i koncentracja z paroma wyprowadzonymi wzorami np dominante dla szerego przedzialowego, plus wyprowdzeniu np. Alternatywnych wzorow na wariancje czy momenty centralne i myślę że praca nie bylaby uboga mamatematycznie a jak sie dobrze poszuka wszystko byś znalazł.
ODPOWIEDZ