Jakie testy i hipotezy

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
netiaa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 7 gru 2016, o 17:16
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: warszawa

Jakie testy i hipotezy

Post autor: netiaa »

Cześć, piszę za tydzień egzamin ze statystyki i mam problem z wyborem testu i stawieniu hipotezy zerowej i alternatywnej do niektórych zadań, bardzo proszę o pomoc. Zadania:
1. Sprawdź czy istnieje zależność między ładownością środka transportu a jego średnią prędkością- jakie hipotezy?
2. czy istnieje różnica między średnią prędkością kobiet a średnią prędkością mężczyzn którzy rozmawiają podczas jazdy- jaki test i jakie hipotezy?
3. Czy istnieje zależność między rodzajem samochodu a rodzajem metody motywowania pracowników- jaki test i jakie hipotezy?
4. czy istnieje zależność między metodą motywowania a oceną punktualności po zamontowaniu GPS- jaki test i jakie hipotezy

mam do wyboru test chi-kwadrat, korelację, test prób niezależnych względem grup. test prób niezależnych względem zmiennych, test prób zależnych

z góry dziękuję za pomoc!
pozdrawiam
miodzio1988

Jakie testy i hipotezy

Post autor: miodzio1988 »

Jakie są Twoje sugestie i dlaczego?
netiaa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 7 gru 2016, o 17:16
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: warszawa

Jakie testy i hipotezy

Post autor: netiaa »

zad 1.H0 – Ładowność środka transportu nie wpływa na średnią prędkość pojazdu
H1 – Ładowność środka transportu wpływa na średnią prędkość pojazdu
test chi kwadrat bo są dwie cechy jakościowe
zad.2H0 - Nie istnieje różnica średniej prędkości kobiet i średniej prędkości mężczyzn, którzy rozmawiają podczas jazdy samochodem. m1=m2
H1 – Istnieje różnica w średniej prędkości kobiet i mężczyzn, którzy rozmawiają podczas jazdy samochodem. m1≠m2
test dla prób względem grup? Bo sprawdzamy i kobiety i mężczyzn co do prędkości podczas jazdy
zad.3 korelacja
h0-nie istnieje zależność / H1- istnieje
zad4
korelacja?
nie mam pojęcia co do hipotez...
Ostatnio zmieniony 8 gru 2016, o 15:54 przez netiaa, łącznie zmieniany 2 razy.
miodzio1988

Jakie testy i hipotezy

Post autor: miodzio1988 »

Zad 1 ale co to ma być? Jaki test chcesz tutaj zastosować? Bo przepisać w sumie treść to każdy potrafi
netiaa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 7 gru 2016, o 17:16
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: warszawa

Jakie testy i hipotezy

Post autor: netiaa »

nie mam pojęcia jaki test chcę tutaj zastosować, dlatego napisałam tego posta, bo może ktoś inny wie.
Myślałam o teście chi-kwadrat, ale nie bardzo chyba tu pasuje
ODPOWIEDZ