Populacja statystyczna, jednostka statystyczna...

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
generalisimussa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 27 wrz 2016, o 23:28
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: gdańsk
Podziękował: 1 raz

Populacja statystyczna, jednostka statystyczna...

Post autor: generalisimussa »

Witam,

Mam problem z całkiem podstawowym tematem statystyki, ale bardzo proszę o pomoc.

"Oceń współzależność między liczbą hoteli(X), a liczbą wynajętych w nich pokoi(Y) w latach 2005-2007 spośród 101 obiektów."

Co w tym zadaniu jest jednostką statystyczną, populacją statystyczną, cechą objaśniającą i cechą objaśnianą?

Z góry dziękuje za pomoc
szw1710

Populacja statystyczna, jednostka statystyczna...

Post autor: szw1710 »

Coś tu jest bez sensu. Mamy \(\displaystyle{ 101}\) obiektów, to jak mówić o liczbie hoteli. Bardziej pasuje mi to na badanie miejscowości. Badamy w nich liczbę hoteli i liczbę wynajętych pokoi. Do tego lata. Ale jest ich za mało na sensowną populację typu: rok 2007, liczba hoteli, liczba pokoi.

W hotelu robi się różne rzeczy, czasem też śpi. Udaję się na spoczynek. Dobrej nocy.

Jeśli chcesz używać łaciny w nicku, to bardziej generalissima. Końcówka -us to rodzaj męski, -a żeński, -um nijaki.
generalisimussa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 27 wrz 2016, o 23:28
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: gdańsk
Podziękował: 1 raz

Populacja statystyczna, jednostka statystyczna...

Post autor: generalisimussa »

Jestem wdzięczna za odpowiedź. Racja, to polecenie jest nielogiczne.

"Oceń współzależność między ceną mieszkań(X) podaną w tysiącach złotych i liczbą zainteresowanych ich kupnem(Y) w latach 2005-2010 spośród 101 oferowanych pokoi."

Tutaj jest raczej odpowiednia treść. Ponawiam pytanie z góry.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ