Dopasowanie rozkładu empirycznego do rozkładu normalnego

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
urjel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2015, o 21:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Katowice

Dopasowanie rozkładu empirycznego do rozkładu normalnego

Post autor: urjel »

Witam, piszę prace mgr na temat giełdy (nie będę wchodził w szczegóły bo to nieistotne). W jednym z podrozdziałów sprawdzałem normalność rozkładów stóp zwrotu z WIG i poszczególnych spółek za pomocą kilku testów (S-W, J-B). I tutaj moje pytanie - chciałem przedstawić na wykresie jak bardzo rozkłady stóp zwrotu z giełdy odbiegają od wzorcowego rozkładu normalnego. Dodam, że mam do dyspozycji tylko Excela. Ktoś mógłby mnie wspomóc jakąś radą bądź szybką metodą, jak to ładnie zaprezentowac graficznie?
miodzio1988

Dopasowanie rozkładu empirycznego do rozkładu normalnego

Post autor: miodzio1988 »

Masz funkcje wbudowane, wygeneruj np 1000 danych z zadanego wykresu normalnego i stworz wykres dwoch funkcji
urjel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2015, o 21:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Katowice

Dopasowanie rozkładu empirycznego do rozkładu normalnego

Post autor: urjel »

Policzyłem częstości dla moich stóp zwrotu i na ich podstawie narysowałem krzywą rozkładu - i teraz chciałbym żeby na tym wykresie znalazła się także modelowa krzywa rozkładu normalnego - ktoś wie jak ją wygenerować żeby skala obserwacji się zgadzała? Dla WIGu mam szczyt wykresu 250 obserwacji. Jak wygenerowac rozklad normalny który również będzie miał wartość maksymalną 250?
miodzio1988

Dopasowanie rozkładu empirycznego do rozkładu normalnego

Post autor: miodzio1988 »

Weź sobie rozkłąd normalny ze średnią \(\displaystyle{ 250}\) własnie i o odchyleniu sensownym
ODPOWIEDZ