Statystyka do pracy mgr.

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
Wyrwinio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 3 cze 2015, o 21:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Statystyka do pracy mgr.

Post autor: Wyrwinio »

Witam. Podjąłem się ostatnio wykonania statystyki do pracy magisterskiej dla jednej pani. Moje zadanie polega na opracowaniu a arkuszu kalkulacyjnym ankiety 30 osób każda z nim po 30 pytań. Wszystko fajnie tylko że po wczorajszej rozmowie z zainteresowaną wszystko w głowie mi się pomieszało. A więc mamy 30 pytań w których w każdym odpowiedziami są wartości tekstowe. Np. pytanie 8. "W jakich porach dnia pojawiają się u Pana(i) zawroty głowy? I odpowiedzi to a) rano b) po południu c) wieczorem d) przez cały dzień. . Wszystkie pytania są na podobnej zasadzie, a z tego co rozmawiałem z tą panią do każdego z tych pytań mają być wyliczone takie rzeczy jak : Średnia arytmetyczna, mediana, dominanta , rozkład chi-kwadrat oraz t-studenta. Wszystko fajnie tylko że z tego co ja wiem to np. średnią arytmetyczną można wyliczyć tylko wtedy gdy odpowiedziami byłyby wartości liczbowe, a tutaj w żadnym pytaniu takowych nie mam. Jedyne co mi przychodzi do głowy to w każdym z tych pytań za każdą z odpowiedzi podstawić kolejno za a) 1 za b) 2 za c) 3 za d) 4. Ale w moim przypadku średnia wyjdzie 2,0667. Szczerze mówiąc nic innego mi nie przychodzi do głowy... Może ktoś kiedyś robił coś podobnego i mógłby mnie trochę nakierować? Bo dla mnie liczenie takich rzeczy jest w tym przypadku nielogiczne. Z góry dziękuję za odpowiedzi
rafalpw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2203
Rejestracja: 15 lis 2012, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 43 razy
Pomógł: 526 razy

Statystyka do pracy mgr.

Post autor: rafalpw »

Jakby porom dnia przypisać godziny to te statystyki również byłyby godzinami, co nabiera sensu. Np: rano - 8:00, po południu - 14:00 itd. Jeśli przez cały dzień to np. w ogóle jej nie brać pod uwagę.
ODPOWIEDZ