rozkład Weibulla

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
joogurcik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 29 sty 2011, o 16:06
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Stare Babki
Podziękował: 60 razy

rozkład Weibulla

Post autor: joogurcik »

Witam, am do zrobienia zadanie z tym rozkładem, do wykonania w SASie
treść
"Napisać makro symulujšce pracę układu elektronicznego, którego czas pracy modeluje rozkład Weibulla. Częœci układu
zużywajš się w czasie, więc prawdopodobieństwo awarii rośnie z czasem (proszę dobrać parametr/makrozmiennš k rozkładu odpowiadajšcy
tej sytuacji). Porównać czas pracy z okresem reklamacji (ustalona z góry makrozmienna). Jeżeli czas pracy jest krótszy od okresu
reklamacji, w odpowiedniš kolumnę wpisać Reklamacja, jeżeli dłuższy wpisać Awaria. Zasymulować N sytuacji, narysować histogram czasów pracy dla wszystkich sytuacji i porównać z modelowym rozkładem
Weibulla o zadanym parametrze oraz wykres kołowy Reklamacji i Awarii."

moje pytanie, czy ktoś mógłby mi coś powiedzieć przybliżyć o tym rozkładzie?
do rozwiazania tego zadnaia może jakiś algorytm? co powinnam zrobić, co losować, jaki wzór,
jakie warunki zrobić żeby spełnić treść zadania. Wiem tylko , żeby więc prawdopodobieństwo awarii rośnie z czasem to k>0:)
Awatar użytkownika
Medea 2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2491
Rejestracja: 30 lis 2014, o 11:03
Płeć: Kobieta
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 479 razy

rozkład Weibulla

Post autor: Medea 2 »

Co chcesz wiedzieć? Parametry takie jak gęstość, dystrybuanta, nadzieja itd. znajdziesz na Wiki. Jeśli \(\displaystyle{ X}\) ma rozkład wykładniczy, to \(\displaystyle{ Y = X^{1/t}}\) dla \(\displaystyle{ t>0}\) ma rozkład Weibulla.
ODPOWIEDZ