algorytmy ewolucyjne i regresja

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
aaalata
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 17 cze 2007, o 23:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: kraków

algorytmy ewolucyjne i regresja

Post autor: aaalata »

Witam, to mój 1 post na tym forum,m, nazywam się wojtek. będzie mi miło, jeśli ktoś pomoże

Mam do napisania referat (30 minut wystąpienia) nt algorytmów ewolucyjnych w zastosowaniu do regresji

a że jestem w tym zagadnieniu zupełnie niezorientowany (co zaraz dobitnie ukażę) to po wstępnym badaniu "literaturowym" (www) mam do Państwa następujące pytania:

- czy algorytm ewolucyjny = algorytm genetyczny = obydwa stosowane w sieciach neuronowych?
- a jeśli tak, to czy tylko w sieciach neuronowych, i czy w sieciach stosuje się także jakieś inne algorytmy? (czy w związku z tym temat można utożsamić z tematem np: sieci neuronowe w zastosowaniu do regresji?)
- tak na 1 rzut oka: o czym pisać/mówić?

pozdrawiam, aaalata

EDIT:

help do statistica pod hsłem metoda sieci neuronowych - regresja wskazuje następująco:
- MLP, RBF, GRNN, sieci liniowe
- problem skalowania wartości wyjściowych
- problem oceny jakości działania sieci (statystyki sumaryczne, "obraz powierzchni odpowiedzi sieci")
- możliwości ekstrapolacji (poza zakres zbioru uczącego)

zasadnioczo help do Trajan pod hasłem Neural Networks Introductory Overview - Regression Problems to mniej więcej to samo (tylko po angielsku)

Teraz też bez żartów poproszę - czy zastosowanie sieci do aproksymacji (często występuje w prezentacjach i pedeefach w sieci) to jest też coś co mnie interesuje? ha?

Porszę bardzo osoby, które znają się na rzeczy o opinię,
- czy to jest właściwy kierunek pracy na podany na początku temat
- na co koniecznie powinno się jeszcze zwrócić uwagę
- jakie mógłbym podać przykłady wykorzystanie tych metod w praktyce

pozdrawiam, aaalata
ODPOWIEDZ