Obliczanie zależności, jakie wzory zastosować?

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
sloneczko432
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 13 kwie 2015, o 20:06
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: polska

Obliczanie zależności, jakie wzory zastosować?

Post autor: sloneczko432 »

Robie badania do pracy mgr. porównywałam ze sobą 2 gr. - ta sama ankieta z tym ze 1 gr chorowała na chorobe X od dawna, inna od niedawna. Kazda z grup liczyła po 60 osob.

Opracowałam wyniki ale dodatkowo muszę wykonac kilka zależności pomiedzy poszczegolnymi pytaniami. Mam program statistika i PQStat do dysozycji.
I tak.
Mam sprawdzić czy istnieje zależność pomiedzy wiekiem a objawami/dolegliwosciami które wystąpiły.
i mam 4 przedziały wiekowe:
- do 25 lat
- 26- 30 lat
-31- 35 lat
- powyzej 36 lat

i mam dolegliwosci:
1) bol głowy
2) ciśnienie
3) obrzęki
4) krwawienie

Obliczyłam wszystko, ile w której grupie było dolegliwosci i niestety ale mam duzo malych liczb, duzo 0.
Wiem ze taka zależnośc obliczana jest testem chi kwadrat ale jak to zrobic, jesli dolegliwosci zglosiła1, 3 lub 0 osób? w tabelce mam duzo 0- powiedzmy ze polowe a reszta to jakies małe liczby a ja muszę dokonac korelacji. Czy mogłabym prosić o odpowiedz, w jaki sposob moge to w Statistice obliczyc?

Z matematyki jestem niezbyt dobra, wrecz nie mam o tym pojecia ale za to duze chęci.
ODPOWIEDZ