Czy to da się obliczyć? mysle 3 dzien o tym i nic !

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
gibmirkraft
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 24 maja 2013, o 19:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy

Czy to da się obliczyć? mysle 3 dzien o tym i nic !

Post autor: gibmirkraft »

Z góry przepraszam, jeśli w złym dziale umieściłam pytanie, ale nie wiedzialam do konca jak je dopasowac.


Da sie obliczyc?

Jeśli wiem, ile % gospodarstw domowych rolnikow ma wyksztalcenie wyższe
jeśli wiem, ile % gospodarstw domowych (ogółem) z wyksztalceniem wyzszym mieszka na wsi
i jeśli wiem, jaki % gospodarstw domowych ogółem stanowią rolnicy
To czy mogę się dowiedzieć, ile % rolnikow z wyksztalceniem wyzszym mieszka na wsi ?



Oczywiście zalozenie jest takie, ze nie każdy rolnik to mieszkaniec wsi
Ostatnio zmieniony 5 mar 2015, o 15:20 przez gibmirkraft, łącznie zmieniany 1 raz.
SlotaWoj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4211
Rejestracja: 25 maja 2012, o 21:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków PL
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 758 razy

Czy to da się obliczyć?

Post autor: SlotaWoj »

A czy nie razi Cie ta nowomowa: % gospodarstw domowych rolników ma wyższe wyższe?
A co z gospodarstwem domowym w którym ona ma wyższe wykształcenie, a on nie? Domyślam się, że to nie od Ciebie pochodzą takie sformułowania, tylko od Twojego prowadzącego
gibmirkraft
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 24 maja 2013, o 19:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy

Czy to da się obliczyć?

Post autor: gibmirkraft »

nie rozumiem dokładnie co ma mnie razic? Gospodarstwo domowe z wyksztalceniem wyzszym zalicza sie do owego na podstawie glowy gospodarstwa, ale chyba nie chodzi tu o to zeby wglebiac sie w semantyke

czy ktoś umie to obliczyć, na wymyslonych wartosciach, chodzi o sam sposob i mozliwosc wyliczenia?

Z góry zaznaczam, że nie mam pojęcia czy to da się obliczyć, najpierw chciałam zapytac Was zanim bede kontaktować się z promotorem...
ODPOWIEDZ