Analiza struktury

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
adipaula
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 11 sty 2015, o 16:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: szczecin

Analiza struktury

Post autor: adipaula »

Witam jutro mam koło i dzisiaj dostałem gotowe przykładowe testy dopiero i nie zdążę wszystkiego rozwiązać więc liczę na pomoc przy kilku z nich.

1. Zad. 1 W celu oceny wpływu wprowadzonej modernizacji w zakładzie A wylosowano niezależnie 100 robotników w nim zatrudnionych i zbadano ich dzienną wydajność przed i po modernizacji. W okresie przed modernizacją średnia wydajność dla wylosowanych robotników wynosiła 10 sztuk, przeciętne odchylenie wydajności od średniej arytmetycznej – 3 sztuki, 50% badanych miało wydajność mniejszą niż 8 sztuk, a 50% nie mniejszą niż 8 sztuk. Po wprowadzeniu modernizacji dla wylosowanych osób wydajność pracy przedstawiała się następująco:
Wydajność w sztukach 7-9 9-11 11-13 13-15 15-17 17-19
Liczba robotników 10 15 15 40 15 5

W oparciu o powyższe informacje ustalić:
1. Czy wydajność pracy wylosowanych osób była bardziej jednorodna przed czy po modernizacji?
2. Jak kształtowały się miary tendencji centralnej w badanej zbiorowości przed wprowadzeniem i po wprowadzeniu modernizacji zakładu?
miodzio1988

Analiza struktury

Post autor: miodzio1988 »

na wszystko masz wzory, wiec gdzie jest problem?
adipaula
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 11 sty 2015, o 16:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: szczecin

Analiza struktury

Post autor: adipaula »

Zad 2
5. Na podstawie kwartalnej produkcji (w szt) kurtek w pewnym przedsiębiorstwie w latach 1997-1999 oszacowano liniową funkcję trendu postaci oraz następujące wskaźniki sezonowości: dla pierwszego kwartału , drugiego oraz czwartego .
a) Oblicz względne wahania sezonowe dla trzeciego kwartału
b) Stosując ten model wyznacz prognozę produkcji kurtek na I kwartał 2001 r.
miodzio1988

Analiza struktury

Post autor: miodzio1988 »

Spoko mozesz wrzucic wiecej zadan, podpowiedz pozostaje taka sama
adipaula
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 11 sty 2015, o 16:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: szczecin

Analiza struktury

Post autor: adipaula »

Jakbym potrafił to zrobić to bym tu nie pisał mam w brud zadań i nie do końca wiem które wzory stosować tutaj. Okradli mnie wczoraj i nie miałem czasu tego zrobić na spokojnie a jutro zaliczenie stres nerwy i nie wiem o co chodzi. Prosiłbym chociaż o nazwy wzorów które mam zastosować.
miodzio1988

Analiza struktury

Post autor: miodzio1988 »

Super, nie pomyslalem, ze jakbys umial to zrobic to bys nie pisal
Jak kształtowały się miary tendencji centralnej w badanej zbiorowości przed wprowadzeniem i po wprowadzeniu modernizacji zakładu?
... -zmiennoci

masz wszystko
adipaula
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 11 sty 2015, o 16:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: szczecin

Analiza struktury

Post autor: adipaula »

Jestem gotów zapłacić za paczkę rozwiązanych zadań w wordzie. Może jesteś chętny skoro dla ciebie to jest proste ?
ODPOWIEDZ