Statystyka opisowa

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
Wojownik99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 3 sty 2015, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Statystyka opisowa

Post autor: Wojownik99 »

Witam.

Otóż mam pewien problem i potrzebuję wyjaśnienia.

Muszę się nauczyć obliczać mediane i mode dla próbki i dla szeregu rozdzielczego. Sęk w tym, że wzór jest tylko pod szereg rozdzielczy i nie wiem jak rozumieć te liczenie z próbki.

Następnie muszę odpowiedź na pytanie kiedy stosować średnie arytmetyczną, geometryczną i harmoniczną.

Również muszę odchylenie przeciętne od średniej i mediany, ale tutaj chodzi o to, żeby we wzorze zmienić średnią na mediane i już, mam racje?

Proszę o szybką pomoc
miodzio1988

Statystyka opisowa

Post autor: miodzio1988 »

Na mediane i mode wzor/algorytm masz na wiki przeciez
Następnie muszę odpowiedź na pytanie kiedy stosować średnie arytmetyczną, geometryczną i harmoniczną
W necie znajdziesz odp

Ostatnie pytanie lekko bez sensu
Wojownik99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 3 sty 2015, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Statystyka opisowa

Post autor: Wojownik99 »

mam wzór na mediane i mode, ale czy tak samo się liczy dla próbki? tutaj tego nie rozumiem


co do ostatniego co w nim bez sensu ? chodziło mi o to, że wzór prawie identyczny tylko zamiast - srednia arytmetyczne to dajemy - Mediana
miodzio1988

Statystyka opisowa

Post autor: miodzio1988 »

Nie. Masz algorytmy sortujące i stąd bierzesz mediane/mode. Nic praktycznie nie liczysz
co do ostatniego co w nim bez sensu ? chodziło mi o to, że wzór prawie identyczny tylko zamiast - srednia arytmetyczne to dajemy - Mediana
Jeżeli tak to ok
Wojownik99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 3 sty 2015, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Statystyka opisowa

Post autor: Wojownik99 »

szukałem i nie mogłem znaleźć przykładu zadania, gdzie liczymy z próby. Zawsze natrafiałem na zadania dla szeregu rozdzielczego. Mógłbyś nakierować gdzie to znajdę? pytałem wujka google, ale nie zlazłem
miodzio1988

Statystyka opisowa

Post autor: miodzio1988 »

... a_704.html
ODPOWIEDZ