Chi kwadrat.Jak powinny wygladac przedziały? wyniki

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
Haqalw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 2 wrz 2014, o 18:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krakow
Podziękował: 1 raz

Chi kwadrat.Jak powinny wygladac przedziały? wyniki

Post autor: Haqalw »

Witam,
Na laboratoriach zmierzyliśmy 100 raz 100 szerokości malych walców. Wyniki wyszly od 1.1 do 19.
Mam policzyć chi kwadrat i porownać z wartoscia krytyczna, teraz pytanie. Jak mam podzielić te 100 wyniów, wiem ze na 7 cześci tylko jak te czesci maja wyglądać. Maja byc równoliczne czy rozpietosc wynikow w przedziale ma byc podobna. Chi kwadrat wyszlo mi ok 30, a wartosc krytyczna wynosi 9,49, jak mam to rozumieć.
Same wyniki pomiarow sa dziwne prawdopodobnie to odchylka od ustalonego wymiaru np 2mm o 1,1 mm 1m mitp ale sam nie wiem, czy to wplywa na wyniki.
miodzio1988

Chi kwadrat.Jak powinny wygladac przedziały? wyniki

Post autor: miodzio1988 »

ale jaką hipotezę stawiasz w ogole?
Haqalw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 2 wrz 2014, o 18:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krakow
Podziękował: 1 raz

Chi kwadrat.Jak powinny wygladac przedziały? wyniki

Post autor: Haqalw »

Sprawdzenie normalnosci rozkladu błędów przypadkowych. Nie wiem czy to jest hipotezą ale takie mam zadanie do wykonanie w sprawozdaniu.
miodzio1988

Chi kwadrat.Jak powinny wygladac przedziały? wyniki

Post autor: miodzio1988 »

to na ile chcesz przedzialow mozesz sobie podzielic.
Haqalw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 2 wrz 2014, o 18:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krakow
Podziękował: 1 raz

Chi kwadrat.Jak powinny wygladac przedziały? wyniki

Post autor: Haqalw »

Nom, to wiem tylko jak te przedzialy maja wygladac..
podzielilem je na 7, tak zeby mniej wiecej po rowno było wynikow w przedziale ale mam tam 1 przedzial co mam wartosci od 1 do 9 a w innym do 14 do 15,5 , czy to nie ma znaczenia ile wynikow i jak rozrzuconych od sb sa w przedziale. To moje główne pytanie, potem co znaczy ze moj wynik to 30 i jest wiekszy od wartosci krytycznej. To oznacza ze moje błędy maja rozklad inny od normalneg? czy co
ODPOWIEDZ