Estymator najefektywniejszy parametru Ө

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
GarryMoveOut
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 9 mar 2013, o 15:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 18 razy

Estymator najefektywniejszy parametru Ө

Post autor: GarryMoveOut »

1. Statystyka \(\displaystyle{ T_{n}}\) jest estymatorem najefektywniejszym parametru \(\displaystyle{ \theta}\), jeśli:
A. Ma najmniejsze obciążenie ze wszystkich zgodnych estymatorów parametru \(\displaystyle{ \theta}\)
B. Ma największą wariancję ze wszystkich obciążonych estymatorów parametru \(\displaystyle{ \theta}\)
C. Ma najmniejsze obciążenie ze wszystkich estymatorów parametru \(\displaystyle{ \theta}\)
D. Ma największą wariancję ze wszystkich nieobciążonych estymatorów parametru \(\displaystyle{ \theta}\),

Gdzie mogę znaleźć więcej informacji, czego mam szukać aby się dowiedzieć która odpowiedź jest poprawna?

2. Niech (\(\displaystyle{ \Omega,Z , P}\)) (Z powinno być połączone z -. Nie znalazłem go w symbolach LaTeX) będzie dowolną przestrzenią probabilistyczną. Funkcja \(\displaystyle{ X : \Omega \to R}\) jest zmienną losową, gdy:
A. Zbiór \(\displaystyle{ {\omega \in \Omega : X(\omega) < x}}\)jest zdarzeniem losowym dla \(\displaystyle{ x \in R}\)
B. Jest ciągła
C. Zbiór \(\displaystyle{ {\omega \in \Omega : 0 \le X(\omega)\le1}}\) jest zdarzeniem losowym
D. Zawsze
miodzio1988

Estymator najefektywniejszy parametru Ө

Post autor: miodzio1988 »

w google wystarczy wpisac podane hasla...

GarryMoveOut
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 9 mar 2013, o 15:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 18 razy

Estymator najefektywniejszy parametru Ө

Post autor: GarryMoveOut »

1)
Tak ale estymatorem najefektywniejszym jest estymator o najmniejszej wariancji pośród zbioru wszystkich nieobciążonych estymatorów. A takiej odpowiedzi nie ma.
2) Czy poprawna odpowiedź to A ?
ODPOWIEDZ