Wspolczynnik asymetrii , dyspersja..

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
daer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 28 maja 2007, o 23:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: sopot

Wspolczynnik asymetrii , dyspersja..

Post autor: daer »

Witam

Chcialbym sie dowiedziec jakie sa przedzialy to znaczy od ilu sie np zaczyna prog ze asymetria jest słaba ,silna, czy tez umiarkowana. Chodzi mi zarowno progi w pozycyjnych i klasycznych wspolczynnikach asymetrii (chyba ze sa takie same ?) oraz rowniez chcialbym poznac owe progi w dyspersji ,gdyz na necie znalazlem roznorodne wersje i chcialbym poznac ta najbardziej aktualna i prawidlowo.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Lady Tilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3807
Rejestracja: 4 cze 2005, o 10:29
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: nie wiadomo
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 712 razy

Wspolczynnik asymetrii , dyspersja..

Post autor: Lady Tilly »

1) Generalnie tak jest, że rozkład jest symetryczny:
\(\displaystyle{ \overline{x}=Me=Mo}\)
AU
AU
Sigma3-1.jpg (8.11 KiB) Przejrzano 106 razy

2) prawostronna asymetria
\(\displaystyle{ \overline{x}>Me>Mo}\)

3) asymetria lewostronna
\(\displaystyle{ \overline{x}}\)
daer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 28 maja 2007, o 23:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: sopot

Wspolczynnik asymetrii , dyspersja..

Post autor: daer »

Ja ogolnie owe rzecz wiem i dziekuje za te informacje ,ale mnie bardziej interesuje okreslanie nie czy asymetria jest ujemna czy wrecz przeciwnie a okreslanie jej sily bo jak wiadomo wspolczynnik jej wskazuje jej natezenie. I chcialbym wiedziec od ilu np 0,2 jest asymetria slaba umiarkowana czy tez silna. Podobnie interesuja mnie owe skala we wsplczynnikach asymetrii zarowno pozycyjnych jak i klasycznych a takze jak sprawa sie ma z dyspersja. W inetrnecie znalazlem rozne miary i chcialbym wiedziec jaka jest najbardziej uniwersalna to okreslania tych miar

Pozdrawiam

[ Dodano: 30 Maj 2007, 22:27 ]
Nikt nie jest w stanie mi pomoc ?
ODPOWIEDZ