korelacja wartości nominalnych

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
ganmaaa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 29 paź 2014, o 19:38
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: rzeszów

korelacja wartości nominalnych

Post autor: ganmaaa »

Witajcie!

Przede wszystkim mam nadzieję, że trafiłam na odpowiednią grupę. Od razu mówię, że kompletnie nie znam się na matematyce, statystyce i nic z tych rzeczy- skończyłam fizjoterapię i nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Mam wielką nadzieję, że ktoś mi pomoże!

Mam zbadać korelację dwóch subiektywnych opinii z ankiety, którą przeprowadziłam wśród pacjentów, np:

1. Czy odpowiednia komunikacja z fizjoterapeutą wpływa na poprawę samopoczucia podczas rehabilitacji
W obydwu przypadkach w ankiecie odpowiedzi były: tak, nie, trudno powiedzieć, czyli:
a) czy fizjoterapeuta posługiwał się odpowiednim językiem (tak, nie, trudno powiedzieć)
b) efekt- czy Pani/Pana samopoczucie poprawiło się (tak, nie, trudno powiedzieć)

Kompletnie nie wiem jak mam to zmierzyć i jak się za to zabrać, mam same takie wartości nominalne, bez liczbowych. W niektórych przypadkach odpowiedzi jest więcej, np (bardzo dobrze, dobrze, średnio, źle, bardzo źle). Jak to obliczyć??? BŁAGAM O POMOC, bo moja mgr leży w miejscu i się tylko tym denerwuję!

Dzięki wielkie
Ula
miodzio1988

korelacja wartości nominalnych

Post autor: miodzio1988 »

nikt Ci za darmo tego nie zrobi, mogę Ci polecic stronki gdzie masz odpowiednie wspolczynniki korelacji i mozesz liczyc, ale jesli w ogole sie nie znasz na matmie to czeka Cę duzo pracy
ganmaaa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 29 paź 2014, o 19:38
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: rzeszów

korelacja wartości nominalnych

Post autor: ganmaaa »

Poproszę
Albo żeby ktoś mi powiedział, jakim testem mam to zrobić?


Ula
ODPOWIEDZ