Dwa zadanka

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
duracel88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 9 cze 2014, o 10:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wroclaw

Dwa zadanka

Post autor: duracel88 »

Mam dwa zadania, wielokrotnego wyboru. Oprócz odpowiedzi TAK/NIE potrzebuję również krótkiego wyjaśnienia czemu tak a nie inaczej. Niestety nie zostało mi za wiele czasu, żeby przejść się do biblioteki, w necie nie moge za dużo znaleźć dlatego proszę o pomoc tutaj

1. W teorii weryfikacji hipotez statystycznych
a) należy odrzucić hipotezę zerową, gdy p-wartść jest wieksza niz wartosc statystyki testowej
b) nie ma podstaw do odrzucenia hipotezy zerowej, gdy p-wartosc ejst wieksza niz zalozony poziom istotnosci testu
c) nie ma podstaw do odrzucenia hipotezy zerowej, gdy p-wartosc jest nie wieksza niz wartosc statysyki testowej

2. Aby wyznaczyc p-wartosc w tescie statystycznym musmy znac
a) rozklad statystyki testowej, przy prawdziwosci hipotezy zerowej oraz wartosci statystyki testowej
b) rozlazd stat testowej przy prawdziwosci hipotezy zerowej oraz poziom istotosc testu
c) poziom istotnosci testu oraz wartosc statystyki testowej

byłbym rad.
pozdrawiam.-- 9 cze 2014, o 12:28 --wiem, ze 1B jest prawdziwe.
1AC według mnie jest nieprawdziwie tylko dlatego, ze nie widze zwiazku miedzy p-wartoscia, a wartoscia statystyki testowej. dobrze, zle? (p-wartosc to prawdopodobienstwo, a wartosc statystyki testowej to np 15 orłów w 20 rzutach?)
ODPOWIEDZ