Opracowanie wyników

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
miszczunio14
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 19:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Opracowanie wyników

Post autor: miszczunio14 »

Witam,
potrzebuję pomocy przy wyborze metody statystycznej w celu opracowania wyników. Otóż, piszę pracę magisterską na temat RZS (Reumatoidalne Zapalenie Stawów), w ramach której przeprowadziłem ankietę dotycząca choroby i samopoczucia pacjenta w dniu jego przyjęcia oraz w dniu wypisania. Miało to na celu stwierdzenie czy dzięki zabiegom fizjoterapeutycznym stan zdrowia i samopoczucie uległy polepszeniu. Ankieta była skonstruowana według poniższego opisu
HAQ (health assessment questionnaire) – kwestionariusz oceny zdrowia jest kwestionariuszem umożliwiającym ocenić aktywność RZS. Chory odpowiada na pytania o to jak radzi sobie z codziennymi czynnościami takimi jak: mycie się, ubieranie, jedzenie, chodzenie, chwytanie, sięganie po przedmioty.

Ocenia się 8 grup czynności w skali od 0 do 3 (gdzie 0 oznacza brak trudności w wykonywaniu czynności, 1 i 2 określają stopień utrudnienia, a 3 – brak możliwości wykonania danej czynności). Wartość HAQ mieści się w przedziale od 0 do 3. Im wartość HAQ wyższa, tym sprawność chorego mniejsza.
Z góry dziękuje za udzielenie cennych wskazówek.

P.S Badanie przeprowadzono na 40 osobach.
miodzio1988

Opracowanie wyników

Post autor: miodzio1988 »

No to jakich konkretnie wskazówek oczekujesz? No na pewno podstawowe miary musisz policzyć, apozniej testy wedlug woli. Wszystko zalezy od Twojego podejscia
miszczunio14
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 19:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Opracowanie wyników

Post autor: miszczunio14 »

Chodzi mi właśnie do dobór właściwych testów, ponieważ nie wiem które powinienem użyć.
miodzio1988

Opracowanie wyników

Post autor: miodzio1988 »

Np chi kwadrat może Ci się przydać. jak zaczniesz analizować te dane to wtedy daj znać, jak już będzie konkretny problem i konkretne dane to będziemy zerkać co nam potrzeba
ODPOWIEDZ