Pytanie dotyczące dokonania pewnego obliczenia.

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
dutra22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 11 lis 2012, o 08:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: POLSKA
Podziękował: 10 razy

Pytanie dotyczące dokonania pewnego obliczenia.

Post autor: dutra22 »

Witam. Mam do wykonania zadanie o takiej treści: Struktura aut będących na stanie przedsiębiorstwa według współczynnika gotowości technicznej w procentach przedstawia powyższy szereg rozdzielczy przedziałowy. Przeprowadź wszechstronną analizę struktury w oparciu o miary klasyczne i pozycyjne. Moje pytanie brzmi następująco: skoro podany szereg przedstawia tego typu dane: 45-56, 56-67, 67-78, 78-89, 89-100, wszystkie w procentach, to czy przed rozpoczęciem dokonania obliczeń mam zamienić je na liczby (np. 0,45-0,56), czy jednak działać na tym, co jest podane. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi, które rozstrzygną moje wątpliwości.
chris_f
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2727
Rejestracja: 14 paź 2004, o 16:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: podkarpacie
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 945 razy

Pytanie dotyczące dokonania pewnego obliczenia.

Post autor: chris_f »

Nie ma to znaczenia. Musisz oczywiście pamiętać, że wyniki (np. średnia, mediana, kwartyle, odchylenie) otrzymasz w takich właśnie liczbach, tzn. jeżeli użyjesz przedziałów typu 45-56 itd. to i wyniki dostaniesz tego typu, np. średnia76,5 (w domyśle procent).
ODPOWIEDZ