Analiza danych - problem

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
jarja_88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 22 lis 2013, o 14:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Analiza danych - problem

Post autor: jarja_88 »

Witam użytkowników,
mam nastepujacy problem: na prace zaliczeniową muszę przeanalizować scoring kredytowy. Mam 8 cech klienta gdzie każda cecha jest oceniana w danej skali. Łącznie otrzymujemy ogolną ocenę.
TO co zrobiłem do tej pory to policzyłem proste statystyki i miary położenia a także macierz korelacji miedzy cechami.
Chciałbym teraz zbadac rozkłady tych zmiennych:
Jak to zrobić? Jak narysowac gęstość rozkładu? i zbadac jaki to rozkład?
Macie jakies inne pomysłty jak to zrobić? chodzi mi o pomoc koncepcyjną.
Będę bardzo wdzięczny!
szw1710

Analiza danych - problem

Post autor: szw1710 »

Dobrze jest wiedzieć co to za cechy. Ogólnie wiemy jakiego rodzaju rozkłady mają poszczególne cechy. Np. wzrost czy waga - rozkład normalny. Liczba błędów na stronie maszynopisu - rozkład Poissona itp.
jarja_88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 22 lis 2013, o 14:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Analiza danych - problem

Post autor: jarja_88 »

Policzyłem średnią, odchylenie, kwantyle (pierwszy, trzeci),decyle. Z racji tego, iż mam 9 cech to policzyłem jakie maja wagi poszczególne cechy w łacznej ocenie.
Formalnie to wygląda tak że mam np. ciąg 400 liczb dla jednej cechy i chce zbadac zalezności miedyz nimi i jakąś analizę wrażliwości czyli zmiana cechy o x% spowoduje zmianę łącznej puktacji o y%.
Wiem też że można model logistyczny użyć i ilorazy szans ale nie jestem pewien czy to ten kierunek.
jarja_88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 22 lis 2013, o 14:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Analiza danych - problem

Post autor: jarja_88 »

Przepraszam, czy ma ktoś jakiś pomysł ?
ODPOWIEDZ