Urzeczywistnianie wyników

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
Shafter
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 5 gru 2012, o 23:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sosnowiec

Urzeczywistnianie wyników

Post autor: Shafter »

Witam,
mam napisany program do obliczania czasu reakcji użytkownika na dźwięk. Przeważnie wyświetla on wyniki w okolicach 400-500 ms. Jednak profesor powiedział mi, że te wyniki nie są zbyt miarodajne, ze względu właśnie na to że działa on na komputerze (nie wiem czy dokładnie to miał na myśli). Doczytałem na internecie, że średni czas reakcji człowieka na dźwięk wynosi około 180-250 ms.

I tutaj pojawia się moje pytania: Czy istnieje jakiś wzór, aby urzeczywistnić moje wyniki ?

Z góry wielkie dzięki,
Pozdrawiam!
szw1710

Urzeczywistnianie wyników

Post autor: szw1710 »

Nie znam takiego wzoru. Prawdę mówiąc należałoby odłączyć komputer do urządzenia działającego w całkowitej ciszy jak w gabinecie foniatrycznym. To urealnia sprawę. Nie wiem czy ktoś w ogóle prowadził badania, jak rzeczywiste słyszenie dźwięku przekłada się na komputerowe.
Shafter
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 5 gru 2012, o 23:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sosnowiec

Urzeczywistnianie wyników

Post autor: Shafter »

Może nie do końca dobrze sformułowałem mój problem. Nie ma jakiegoś wzoru, w którym by były dwie zmienne (wartość otrzymana w programie oraz wartość, która teoretycznie powinna być otrzymana) i jakoś by tą wartość otrzymaną uśredniał ?
ODPOWIEDZ