Analiza zbioru danych geograficznych

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
AGmakonts
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 3 paź 2013, o 14:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gliwice

Analiza zbioru danych geograficznych

Post autor: AGmakonts »

Witam serdecznie wszystkich. W poszukiwaniu miejsca w jakim mógłbym otrzymać pomoc trafiłem tutaj i od razu przepraszam jeśli nie trafiłem do działu w jakim powinien znaleźć się post jednak moja styczność z matematyką jest dosyć mała a czytając nazwy działów dostałem lekkiego mętliku

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w moim problemie, jeśli nie o gotowe rozwiązanie to o wskazanie kierunku bo po długim przeszukiwaniu internetu i zobaczeniu setek wzorów i tak nie wiem jaki jest dla mnie.

Sytuacja wygląda tak że mam zbiór danych, które mogę wprowadzić do układu współrzędnych a każda z próbek posiada także czas utworzenia (dokładnie chodzi o współrzędne geograficzne ale to nie istotne bo nie biorę pod uwagę krzywizny kuli).

Informacje będą pobierane na podstawie lokalizacji osoby w 30 minutowych odstępach więc prócz konkretnych miejsc będzie także informacja o ścieżce dotarcia do konkretnego miejsca.

To na czym mi zależy to

a) Określenie procentowej istotności próbki dla zbioru tak by wykluczyć błędy i inne jednorazowe dziwne pomiary.

b) Określenie przydatności zbioru, tak by zbiory z małą ilością próbek lub z wielką ilością ale bardzo rozproszonych próbek można było oznaczyć jako wymagające większej ilości danych by stały się przydatne.

Mam nadzieję że wszystko wytłumaczyłem zrozumiale

Pozdrawiam
Adam
Ostatnio zmieniony 3 paź 2013, o 17:33 przez yorgin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Temat umieszczony w złym dziale.
Kartezjusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7330
Rejestracja: 14 lut 2008, o 08:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Z Bielskia-Białej
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 961 razy

Analiza zbioru danych geograficznych

Post autor: Kartezjusz »

Tutaj pomocne będą testy równości dwóch rozkładów. W końcu w wyniku badań otrzymasz trasę podróży i musisz sprawdzić na ile próbkowa krzywa zgadza się z zakładaną. W tym celu ustal trasę ruchu i postaw jako hipotezę statystyczną. Będziemy się do niej odwoływać.... Na statystyce się za bardzo nie znam i poproszę o potwierdzenie, ale myślę, że pomocne będą testy o równości dystrybuant rozkładu dwuwymiarowego, tylko trudnością będzie wybranie dobrego sposobu unormowania, aby przerobić to na rozkład prawdopodobieństwa.
ODPOWIEDZ