zaliczenie z SPSS

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
kuciek100
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 30 cze 2013, o 18:22
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Katowice

zaliczenie z SPSS

Post autor: kuciek100 »

Witam serdecznie, nie wiem czy aby w dobrym dziale zwracam się o pomoc ale spróbuję.

Mianowicie, mam naglącą sprawę, gdyż we wtorek piszę poprawę ze statystyki. Pierwszy termin niestety oblałam tak jak większość osób z mojej grupy. Widząc wypociny znajomych, nawet nie wiemy co mamy napisać w rozwiązaniach by były poprawne.
Mam na zaliczenie rozwiązać dwa zadania w SPSS, a mianowicie brzmią one:

1.
Zbadać testem t-studenta (sprawdzając najpierw założenia tego testu), czy dzieci z grupy lubiących piłkę nożną oraz dzieci nie lubiące sportu (te informacje zapisane w zmiennej ‘sport’) różnią się pod względem wagi.
2.
Zbadać za pomocą analizy wariancji czy czas spędzany przez dzieci na oglądaniu TV różni się w grupach wyznaczonych przez zmienną „mcdonald” (sprawdzając najpierw założenia tego testu). W przypadku istotnych różnic wskazać stosując testy post hoc, które grupy różnią się istotnie.

Oczywiście, dane będą różnie od tych, które dał nam wykładowca więc nie wiem czy jest sens wrzucać dane tutaj?
Moglibyście mi wyjaśnić, jak krok po kroku rozwiązać te zadania, jak wyjaśnić wyniki które wychodzą z SPSS?


Pozdrawiam i z góry dziękuję z pomoc!
miodzio1988

zaliczenie z SPSS

Post autor: miodzio1988 »

masz przecież kursy/poradniki jak robić różne rzeczy w SPSS w necie, więc jaki jest problem? Mamy przepisać Ci to czy googlować za Ciebie?
ODPOWIEDZ