testy istotności dla średniej

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
gosiaash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 6 lis 2012, o 15:33
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków

testy istotności dla średniej

Post autor: gosiaash »

Pewien automat w fabryce czekolady wytwarza tabliczki czekolady o nominalnej wadze
250 g. Wiadomo, że rozkład wagi produkowanych tabliczek jest normalny N(m, 5). Kontrola techniczna pobrała w pewnym dniu próbę losową 16 tabliczek czekolady i otrzymała
ich średnią wagę 247 g. Czy można twierdzić, że automat rozregulował się i produkuje
tabliczki czekolady o mniejszej niż przewiduje norma wadze? Na poziomie istotności 0,05
zweryfikować odpowiednią hipotezę statystyczną.
miodzio1988

testy istotności dla średniej

Post autor: miodzio1988 »

jaką mamy hipoteze zerową?
gosiaash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 6 lis 2012, o 15:33
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków

testy istotności dla średniej

Post autor: gosiaash »

nie wiem, nie przerabiałam tego działu jeszcze, mam dużo innych ważniejszych na głowie więc proszę o pomoc, muszę jutro to zadanie oddac..
miodzio1988

testy istotności dla średniej

Post autor: miodzio1988 »

Nie oddasz, skoro to jest tak malo wazne
gosiaash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 6 lis 2012, o 15:33
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków

testy istotności dla średniej

Post autor: gosiaash »

nie napisalam ze jest malo ważne, tylko że są działy ważniejsze przynajmniej w oczach moich wykładowców.. nic na to nie poradzę. Tak czy siak się tego będę musiała nauczyć na egzamin ale nie dzis, a zadanie oddać muszę.
miodzio1988

testy istotności dla średniej

Post autor: miodzio1988 »

nikt Ci tego nie rozwiaze zatem robisz cos sama albo zegnamy
gosiaash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 6 lis 2012, o 15:33
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków

testy istotności dla średniej

Post autor: gosiaash »

okej pewnie myślisz że jestem leserem ale tak nie jest, uczę się matematyki w kółko od dwóch tygodni, napisałam na tym forum bo myślałam że ktoś mi pomoże ale widzę że nic z tego, no trudno, napisałam że nie ruszyłam tego działu więc jak mam "zrobić coś sama" ... ? jestem tylko człowiekiem nie ogarnę tego w jeden wieczór. No cóż, poradzę sobie w inny sposób Pozdraiwam.
ODPOWIEDZ