Optymalna kombinacja zmiennych objaśniających (Pearson)

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
zielono_mi5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 4 cze 2013, o 11:58
Płeć: Kobieta

Optymalna kombinacja zmiennych objaśniających (Pearson)

Post autor: zielono_mi5 »

Proszę o pomoc w rozwiązaniu zadania, do którego kompletnie nie wiem jak się zabrać i rozwiązać:

Postanowiono zbudować liniowy model ekonometryczny opisujący zmienną objaśnianą \(\displaystyle{ y_t}\). Jako kandydatki na zmiennie objasniajace przyjeto x1 i x2. Wskaznik intergralnej pojemności informacyjnej kombinacji \(\displaystyle{ K_1(x_1)}\) wynosi \(\displaystyle{ 0.939}\).wspolczynnik korelacji liniowej pomiedzy zmiennymi \(\displaystyle{ x_1}\) i \(\displaystyle{ x_2}\) wynosi \(\displaystyle{ 0.848}\), a wskaznik integralnej pojemności informacyjnej kombinacji \(\displaystyle{ K_3(x_1,x_2)}\) wynosi \(\displaystyle{ 0.887}\). Wybierz optymalną kombinację zmiennych objaśniających do modelu, zapisz hipotezę modelową.
Ostatnio zmieniony 7 cze 2013, o 13:58 przez Vardamir, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Całe wyrażenia matematyczne umieszczaj w tagach [latex] [/latex].
miodzio1988

Optymalna kombinacja zmiennych objaśniających (Pearson)

Post autor: miodzio1988 »

No i jaki masz problem? Wzory masz odpowiednie, podstawiasz, wybierasz kombinacje
zielono_mi5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 4 cze 2013, o 11:58
Płeć: Kobieta

Optymalna kombinacja zmiennych objaśniających (Pearson)

Post autor: zielono_mi5 »

zielono_mi5 pisze:Proszę o pomoc w rozwiązaniu zadania, do którego kompletnie nie wiem jak się zabrać i rozwiązać
powyższa próba pomocy niestety nie wniosła nic, co pomogłoby mi w rozwiązaniu tego zadania. Może ktoś inny pomoże?
miodzio1988

Optymalna kombinacja zmiennych objaśniających (Pearson)

Post autor: miodzio1988 »

Super, cytuj dalej.
Wzory masz odpowiednie
Jakie?

Z łaski swojej zerknij do notatek
ODPOWIEDZ