Dane dla policzenia zadania?

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
Hadja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 24 maja 2013, o 11:35
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Garnek

Dane dla policzenia zadania?

Post autor: Hadja »

Witam!
Mam problem z wybraniem danych do policzenia miar na projekt ze statystyki. Polecenie brzmi : "Wybrać dwie zmienne opisujące wybraną zbiorowość statystyczną (dane czasowe lub przestrzenne obejmujące minimum 20 obserwacji) "
Dane muszę wziąć z roczników statystycznych lub innych oficjalnych danych, jednak nie mogę znaleźć tam nic podobnego do tego jakich danych używaliśmy na zajęciach. ( np. ilość usterek 1,2,3,4,5,6 i ilość produktów która miała takie usterki) .

Jakie dane powinnam wybrać? I czy 20 obserwacji to znaczy, że na przestrzeni 20 lat ( bo tak robią osoby w grupie ) czy to po prostu liczba osób, która została zbadana? Wiem, że pytanie może wydać się bez sensu dla osób, które umieją statystykę, jednak dla mnie to troszkę ciężki przedmiot byłabym więc wdzięczna za po prostu link z konkretnymi danymi.
miodzio1988

Dane dla policzenia zadania?

Post autor: miodzio1988 »

A co znalazłaś?
Hadja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 24 maja 2013, o 11:35
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Garnek

Dane dla policzenia zadania?

Post autor: Hadja »

Chciałam znaleźć liczba osób w gospodarstwie domowym a dochód, ale udało mi się tylko znaleźć strukturę ludności w gospodarstwach 4-osobowych.

poniżej 3 ................................................. 4,5
3– 6 ......................................................... 6,2
7–14 .......................................................... 14,
15–19 .......................................................... 10,7
20–24 .......................................................... 7,8
25–34 .......................................................... 15,3
35–44 .......................................................... 18,3
45–54 .......................................................... 14,1
55–59 .......................................................... 3,8
60–64 .......................................................... 1,6
65 lat i więcej ............................................. 3,2
razem ........................................................100

tylko, że to jest procentowo o już nie da rady. ;/
Zresztą jest za mało raczej obserwacji. A znajomi biorą np. zbiory warzyw i owoców, import i eksport. Tylko właśnie nie wiem czy to faktycznie tak powinno być, bo na zajęciach tabelki z danymi wyglądały inaczej . :/
miodzio1988

Dane dla policzenia zadania?

Post autor: miodzio1988 »

a wiesz jaka jest liczność populacji? Jak tak to możesz bez problemu procenty na liczby zamienić
Hadja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 24 maja 2013, o 11:35
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Garnek

Dane dla policzenia zadania?

Post autor: Hadja »

To mam później policzyć, może wtedy będzie lepiej wiadomo jakich danych mi potrzeba :

-scharakteryzować zbiorowość statystyczną, jednostkę, cechy statystyczne oraz ich charakter, rodzaj badania,
-dla wybranej cechy ( jednej) zaprezentować wykres oraz obliczyć i zinterpretować miary tendencji centralnej, zróżnicowania, asymetrii i koncentracji
-dla dwóch cech przeprowadzić analizę korelacji i regresji wraz z interpretacjami uzyskanych wyników
miodzio1988

Dane dla policzenia zadania?

Post autor: miodzio1988 »

No to gdzie masz drugą cechę?
Hadja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 24 maja 2013, o 11:35
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Garnek

Dane dla policzenia zadania?

Post autor: Hadja »

Właśnie o to chodzi, że nie wiem jak to wybrać, żeby to wszystko policzyć. Jestem lewa ze statystyki i na prawdę tego nie rozumiem. Jest treść zadania, dane to zrobię, ale samemu coś wymyślić, wybrać to totalnie nie wiem o co chodzi.
miodzio1988

Dane dla policzenia zadania?

Post autor: miodzio1988 »

Kod: Zaznacz cały


library("MASS")

hills
Wpisz sobie w pakiet R i masz pewne dane. Zobacz jakie. Teraz możesz w tej samej bibliotece poszukać innych fajnych danych tym samym sposobem,
ODPOWIEDZ