Jak to rozwiązać- zmienna losowa

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
monikag7712
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2013, o 12:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kielce

Jak to rozwiązać- zmienna losowa

Post autor: monikag7712 »

Mam problem z zadaniem , w ogóle nie wiem jak się za to zabrać, a osoba z którą mam ćwiczenia nie potrafi tego wytłumaczyć. Bardzo proszę kogoś o pomoc.

Dla zmiennej losowej o funkcji prawdopodobieństwa
\(\displaystyle{ \begin{array}{c|c|c|c|c}
x_i& -2& -1 & 2& 3\\\hline
p_i & 0,5& 0,1& 0,2& 0,2
\end{array}}\)

wyznaczyć
a) wartość przeciętną
b) kwantyl 0,8
c)medianę
d) wartość prawdopodobieństwa z funkcji prawdopodobieństwa i dystrybuanty \(\displaystyle{ P (X < -1)}\)
e)wartość prawdopodobieństwa z funkcji prawdopodobieństwa i dystrybuanty \(\displaystyle{ P (X=0)}\)
f)wartość prawdopodobieństwa z funkcji prawdopodobieństwa i dystrybuanty \(\displaystyle{ P (-1 \le X \le 3)}\)
g)wartość prawdopodobieństwa z funkcji prawdopodobieństwa i dystrybuanty \(\displaystyle{ P(X=-1)}\)
Ostatnio zmieniony 23 maja 2013, o 13:58 przez pyzol, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nieczytelny zapis - brak LaTeX-a. Proszę zapoznaj się z instrukcją: http://matematyka.pl/latex.htm .
miodzio1988

Jak to rozwiązać- zmienna losowa

Post autor: miodzio1988 »

Wzór na wartosc przecietną mamy jaki?
monikag7712
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2013, o 12:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kielce

Jak to rozwiązać- zmienna losowa

Post autor: monikag7712 »

d = (∑|x - xśr|) / n
wiem jaki jest wzór:) czyli muszę najpierw wyliczyć średnia? (-2+-1+2+3/4) tylko nie wiem co zrobić z tymi wartościami xi i pi ? funkcję trzeba rysować?
Ostatnio zmieniony 23 maja 2013, o 14:46 przez monikag7712, łącznie zmieniany 1 raz.
miodzio1988

Jak to rozwiązać- zmienna losowa

Post autor: miodzio1988 »

Wzor na wartosc przeciętną jest inny.
ODPOWIEDZ