Optymalizacja rozwiązania - analiza Solver

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
MiszaK89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2013, o 18:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź

Optymalizacja rozwiązania - analiza Solver

Post autor: MiszaK89 »

Mam do rozwiązanie poniższe zadanie:

Kod: Zaznacz cały

Towar jest przewożony od trzech producentów do trzech odbiorców końcowych, za pośrednictwem dwóch centrów logistycznych. Nie wolno przewozić towaru bezpośrednio od producenta do odbiorcy, ani pomiędzy centrami logistycznymi nawzajem. Jednostkowe koszty transportu towaru od producentów do centrów logistycznych, od centrów logistycznych do odbiorców oraz dane o wielkości podaży producentów, wielkości zapotrzebowania odbiorców oraz pojemności centrów logistycznych są podane w tabelach poniżej.
  	     M1	    M2	       Podaż
P1	     11	    4	        100
P2	     9	    7	        100
P3	     8	    3	         200
Pojemność  250	   250	 
						

 	O1	O2	O3
M1	6	2	8
M2	3	7	6
Popyt	90	120	130

Rozwiąż zadanie minimalizacji łącznego kosztu zakładając ze producenci wykorzystują w pełni swoje moce produkcyjne, a ewentualne nadwyżki towaru są magazynowane w centrach logistycznych po koszcie jednostkowym (odpowiednio) 2 i 3.
Rozwiązałem to zadanie przy użyciu analizy Solver w Excelu. Kwota jak mi wyszła to 1366,74 plus 180 za magazynowanie. Czy dobrze je zrobiłem? Poniżej mój plik

Ponadto muszę zrobić analizę wrażliwości - jak to zrobić i sprawdzić czy rozwiązanie jest optymalne - myślę, że coś na zasadzie tak jak w tym pliku:
... iczego.pdf

Z góry dziękuje za pomoc - jest to zadanie na zaliczenie przedmiotu.
ODPOWIEDZ