miary klasyczne i strukturalne

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
maritaa090
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 11:58
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 2 razy

miary klasyczne i strukturalne

Post autor: maritaa090 »

Witam, mam pewien problem, mianowicie dostałam zadanie o treści: 'Przeprowadź pełną analizę struktury badanej zbiorowości." - szereg jest rozdzielczy, wielostopniowy, zamknięty górą i dołem, ma równe przedziały i teraz pytanie: skoro mam przeprowadzić pełną analizę, to czy do takich szeregów stosuje się i miary klasyczne i miary strukturalne? czy tylko strukturalne,lub tylko klasyczne?

w miarach klasycznych mam do dyspozycji : średnią,odchylenie,współczynnik zmienności,asymetrii i koncentracji

w miarach pozycyjnych: mediane,dominante, kwartyle,odchylenie ćwiartkowe,współczynnik zmienności i asymetrii

prooszę mi wyjaśnić, czy jeśli stosuję klasyczne, to nie mogę już strukturalnych i odwrotnie, czy wręcz przeciwnie,mogę używać ich jednocześnie? nie mam problemów z liczeniem,tylko właśnie ze zrozumieniem tego;/ z góry dziękuję odpowiedź!!
miodzio1988

miary klasyczne i strukturalne

Post autor: miodzio1988 »

to czy do takich szeregów stosuje się i miary klasyczne i miary strukturalne?
zgadza sie
maritaa090
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 11:58
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 2 razy

miary klasyczne i strukturalne

Post autor: maritaa090 »

miodzio1988 pisze:
to czy do takich szeregów stosuje się i miary klasyczne i miary strukturalne?
zgadza sie
ahaa, czyli gdyby szereg był otwarty, lub miał nierówne przedziały to tylko w gre wchodzą miary strukturalne, klasyczne już odpadają?
dziękuję bardzo, to rozjaśniło wszystkie moje wątpliwości:)
ODPOWIEDZ