Zagadnienia statystyczne z poziomu uniwersyteckiego

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
Aze
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 19 sty 2013, o 10:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin

Zagadnienia statystyczne z poziomu uniwersyteckiego

Post autor: Aze »

Witam. Jestem na kierunku humanistycznym, jednak mam na zajęciach statystykę, a ja tego ni w ucho ni w ząb. Potrzebuję aby ktoś mi łopatologicznie ( o ile się tak da ) wyjaśnił mi kilka rzeczy.
A najlepiej podał mi wzory i przykład do tego to byłbym wdzięczny.

Muszę umieć. Obliczanie Mediany ( to akurat jest dość proste) Obliczanie Kwartylu 1 i 3 (Q3 Q1). Na szeregach parzystych, nieparzystych, przedziałowych i rozdzielnych.
Obliczanie odchylenia standardowego i odchylenia średniego w szeregach parzystych, nieparzystych, przedziałowych i rozdzielnych.
Kwartyle 1 i 3 na szeregach parzystych znalazłem łatwy sposób ( dzieląc szereg na 2 równe części i licząc medianę każdej części otrzymując Q1 (mediana pierwszej części szeregu) i Q3(mediana drugiej części szeregu) Jednak jest to raczej nie poprawne liczenie i na pewno jest jakiś wzór na to

Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam Aze.
miodzio1988

Zagadnienia statystyczne z poziomu uniwersyteckiego

Post autor: miodzio1988 »

273666.htm
Aze
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 19 sty 2013, o 10:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin

Zagadnienia statystyczne z poziomu uniwersyteckiego

Post autor: Aze »

ooooo o to mi chodziło, dzieki wielkie ! Plusik dla Ciebie ale wciąż mi brakuje odchylenia średniego

jak pamiętam było to odznaczane d(x)=

Edycja, przeglądam ten temat, ale tam jest tylko na szeregu przedziałowym, przydało by się też na szeregu szczegółowym =<
ODPOWIEDZ