podaj przyklad zmiennej losowej typu skokowego

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
slawomir
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 30 gru 2012, o 11:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska

podaj przyklad zmiennej losowej typu skokowego

Post autor: slawomir »

witam wszystkich

zmagam sie z takim zadaniem

Polecenie do zadania:
Podać przykład zmiennej losowej typu skokowego określonej na przestrzeni zdarzeń elementarnych ,będącej przedziałem ( a więc zbiorem,których elementów nie da się ponumerować liczbami naturalnymi

No i tak to zadanie jest całe rozwiązane,ale ja potrzebuje innym przykład całego zadania lub tylko inne zdarzenie losowe-etap 2 na dolnej czesci kartki.Chodzi o to,że ja mam do moich wykresów przykład zdarzenia losowego związanego z figurą geometryczną-czyli podzieloną figurę na 3 takie same czesci i prawdopodobienstwo odnalezienia jednego z nieskończenie wielu punktów w kazdej z czesci .

Mam wymyślić coś innego,np podział tkanki na 3 części i w każdej częsci prawdopodobienstwo odnalezienia jednej z nieskończenie wielu komórek lub innym przykład logiczny,albo zupełnie inny wykres i przykład.
Awatar użytkownika
mlody3k
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 79
Rejestracja: 1 mar 2012, o 01:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 3city
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 24 razy

podaj przyklad zmiennej losowej typu skokowego

Post autor: mlody3k »

Przykład matematyczny:
Losowanie dwóch punktów \(\displaystyle{ a}\) i \(\displaystyle{ b}\) z przedziału \(\displaystyle{ [0,1]}\) i zdarzenia \(\displaystyle{ A_0, A_1, A_2}\) gdzie \(\displaystyle{ A_i}\) odpowiada zdarzeniu polegającemu na tym, że równanie:

\(\displaystyle{ x^2+ax+b=0}\)

ma \(\displaystyle{ i}\) różnych pierwiastków rzeczywistych.

Jest to zmienna typu dyskretnego (skokowego) gdyż ma tylko 3 zdarzenia, każdy ma inne prawdopodobieństwo. Jest też związana z figurą geometryczną (kwadratem jednostkowym w układzie \(\displaystyle{ a \times b}\)). Obliczona z całki dolna część powierzchni ograniczona przez krzywą \(\displaystyle{ a^2<4b}\) (\(\displaystyle{ \Delta<0}\)) odpowiada zdarzeniu \(\displaystyle{ A_0}\), górna część zdarzeniu \(\displaystyle{ A_2}\). Zdarzenie \(\displaystyle{ A_1}\) jest miary Lebesgue'a 0.
ODPOWIEDZ