Rozkład normalny, prawdopodobieństwo

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
mrooowa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:41
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Częstochowa

Rozkład normalny, prawdopodobieństwo

Post autor: mrooowa »

Pilnie potrzebuje rozwiązania tych 3 zadań. Bardzo prosze o pomoc:

5. Rozkład normalny zmiennej losowej ma średnią 21 i odchylenie standardowe 3. Znajdź prawdopodobieństwo tego,
że zmienna losowa przyjmie:
a) wartość większą niż 21
b) wartość mniejszą niż 21
c) wartość większą niż 24
d) wartość mniejszą niż 24
e) wartość większą niż 18
f) wartość mniejszą niż 18
g) wartość większą niż 27
h) wartość mniejszą niż 12

6. Jeżeli wzrost 1000 studentów spełnia warunki rozkładu normalnego o średniej 174 cm i odchyleniu standardowym 6cm, to ilu studentów tej grupy ma wzrost co najmniej 180 cm?

7. W populacji kobiet 20% ma wzrost powyżej 165 cm. Znajdź średnią rozkładu wzrostu jeżeli wiadomo, że odchylenie standardowe wynosi 6 cm.
szw1710

Rozkład normalny, prawdopodobieństwo

Post autor: szw1710 »

Zobacz mój wykład w Kompendium: 291136.htm
mrooowa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:41
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Częstochowa

Rozkład normalny, prawdopodobieństwo

Post autor: mrooowa »

No niby w miare to przedstawiłeś, tylko nie wiem skąd bierze się wartość tego znaczka, który uzyłeś jako dystrybutanta, np. w jednym przykładzie jest ten znaczek potem jest liczba w nawiasie (0,5), a potem z tego wychodzi wartość 0,6915. nie wiem czy dobrze to opisałam ale nie potrafie stworzyc tego znaczka.
szw1710

Rozkład normalny, prawdopodobieństwo

Post autor: szw1710 »

Piękna recenzja

W tym, o co pytasz, korzystałem ze wzoru przejściowego, który zamieściłem w piątej linii wykładu.

Jeśli nie wiesz, jak dany symbol uzyskać, zatrzymaj kursor myszy nad wzorem, a wyświetli się jego kod w LaTeX-u. Możesz zaznaczyć i skopiować.
ODPOWIEDZ