Stablicowanie funkcji i tajemnicza zmienna k->co autor miał

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
Costamcostamdarkside
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 7 gru 2012, o 10:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kozery

Stablicowanie funkcji i tajemnicza zmienna k->co autor miał

Post autor: Costamcostamdarkside »

Witam,
Mam bardzo proste zadanie do wykonania brzmi ono(pisowania oryginalna). Na podstawie tego tekstu nie potrafię stwierdzić co to jest \(\displaystyle{ k}\) według autora, może Wy mając większe doświadczenie będziecie w stanie mi powiedzieć. Sam autor jest niechętny do odpowiadania na wszelkie maile itd. a termin się zbliża. Całą resztę treści udało mi się odszyfrować. Proszę o pomoc w interpretacji

Na podstawie \(\displaystyle{ n}\) danych liczb traktowanych jako zmienna niezależna, stablicować funkcję \(\displaystyle{ y}\) podaną poniższym wzorem(wzór nieważny). Przyjmij, że są to co najmniej cztery dane lczby.

Określ ile spośród \(\displaystyle{ z}\) obliczonych elementów tablicy \(\displaystyle{ Y}\) jest większych od zadanej wartości \(\displaystyle{ Z}\). Oblicz ich sumę i wyodrębnij przypadek braku takich liczb. Przyjmij że \(\displaystyle{ k}\) musi być większe od trzech. (jakie k?!)
ODPOWIEDZ