Rozkład ciągły

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
wojtek_1231
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 88
Rejestracja: 25 lis 2009, o 19:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz

Rozkład ciągły

Post autor: wojtek_1231 »

Witam

Prosiłbym o rozwinięcie takiego zagadnienia i napisanie co to jest, ponieważ nie mogę tego znaleść i zrozumieć.

"Parametry charakteryzujące ciągłe rozkłady prawdopodobieństwa i związek między nimi"
szw1710

Rozkład ciągły

Post autor: szw1710 »

Wyjaśnij, po co Ci to potrzebne. Mam pewne przeświadczenie, być może błędne - mam taką naiwną nadzieję.
wojtek_1231
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 88
Rejestracja: 25 lis 2009, o 19:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz

Rozkład ciągły

Post autor: wojtek_1231 »

To nie jest istotne do czego mi /albo nie mi a to potrzebne.

Ważne jest co to takiego.
szw1710

Rozkład ciągły

Post autor: szw1710 »

OK. Wykład teorii prawdopodobieństwa zawierają klasyczne podręczniki polskojęzyczne i angielskojęzyczne. Bardzo dobra jest książka Billingsleya Prawdopodobieństwo i miara.

Na bardzo podstawowym poziomie można popatrzeć do podręczników statystyki dla początkujących. Np. Statystyka od podstaw Janiny Jóźwiak i Jarosława Podgórskiego. Chyba tam znajdziesz podstawowe wytłumaczenie, w czym rzecz.

Moje wrażenie uzyskało potwierdzenie.
wojtek_1231
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 88
Rejestracja: 25 lis 2009, o 19:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz

Rozkład ciągły

Post autor: wojtek_1231 »

Pytanie zostało źle zrozumiane. Ja nie szukam książek leczy aby ktoś napisał mi dwa zdania co to takiego.

Wiem że napisani dwóch zdań to wielki ciężar ale może ktoś pomoże?
szw1710

Rozkład ciągły

Post autor: szw1710 »

Rozkład ciągły różni się tym od dyskretnego, że prawdopodobieństwa przyjmowania przez zmienną losową o rozkładzie ciągłym konkretnych wartości są zawsze zerowe, więc nie ma sensu podawanie funkcji prawdopodobieństwa. W zamian za to podaje się tzw. funkcję gęstości.
ODPOWIEDZ