Podstawy statystyki

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
blaise
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 8 sie 2012, o 14:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krosno

Podstawy statystyki

Post autor: blaise »

Witam wszystkich forumowiczów.

Jestem studentem 5 inżynierii środowiska ze statystyką nie miałem nigdy do czynienia dlatego chciałem prosić o pomoc w doborze dobrej książki do nauki "podstaw statystyki"
Poniżej opiszę przykładowy problem który muszę rozwiązać :

Załóżmy że jest auto i ja badam jego spalanie
wiem na pewno że to spalanie zależy od:
a długości samochodu
b szerokości samochodu
c ilości pasażerów
d wysokości samochodu
e szorstkości jezdni
f kaloryczności paliwa
g etc

Na początku chciałbym rozpatrzyć każdy z osobna parametr i określić w jakim stopniu on wpływa na spalanie czy muszę go brać pod uwagę tak jakbym chciał określić czułość że przy jednym pasażerze spali 5 litrów a przy dwóch 5,01 tzn że parametr mogę pominąć.

końcem zadania dla mnie będzie podanie formuły obliczeniowej za pomocą której ujmując te parametry można będzie obliczyć spalanie auta, ale tym będę już się martwić później.

proszę o poradę dotyczącą książki która pomoże mi w mojej pracy i ewentualnie na czym muszę się skupić tzn na jakim dziale czy coś.

Dziękuje i pozdrawiam
miodzio1988

Podstawy statystyki

Post autor: miodzio1988 »

Ja bym zaczął od nauki programu R. Tam masz masę funkcji wbudowanych, bo na bank ręcznie obliczeń nie będziesz robił.

No i teraz co Ci się może przydać. Na pewno regresja:



i od tego bym zaczął. Konkretnych tytułów Ci nie podam,a le wujka google zapytaj to myślę, że coś fajnego znajdziesz. Tylko, tak jak mówię, regresja+pakiet R i zobaczysz mniej więcej na czym stoisz.
blaise
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 8 sie 2012, o 14:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krosno

Podstawy statystyki

Post autor: blaise »

Dzięki, właśnie więc już wiem od czego zacząć ale dalej muszę szukać tylko nadal muszę dobra książke do tego znaleźć żebym wiedział o co chodzi jak ktoś mnie zapyta dlaczego to tak a nie inaczej zrobiłem
dzięki wielkie
miodzio1988

Podstawy statystyki

Post autor: miodzio1988 »

302041.htm

Na forum jest masa takich tematów. Poszukaj
ODPOWIEDZ