test t sprawdzenie

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
kate84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 20 lip 2012, o 21:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: warszawa
Podziękował: 1 raz

test t sprawdzenie

Post autor: kate84 »

Prosze o sprawdzenie zadania:

Zdecyduj, czy w następujących sytuacjach byłby stosowny test t związany czy niezależny:


a. Porównanie wzrostu w badaniach bliźniąt, gdy jeden bliźniak jest w grupie eksperymentalnej, a drugi w grupie kontrolnej;
TEST NIEZALEŻNY
b. Analiza różnic w ocenach z egzaminu otrzymanych przez chłopców i dziewczęta w konkretnym roku (przyjmij dane w skali przedziałowej);
TEST NIEZALEŻNY
c. Pracownicy szpitala zajmujący się medycyną społeczną zaczynają zauważać, że ludzie, którzy żyją w sąsiedztwie hut żelaza, mają duże uszy. Dokonują oni dokładnych pomiarów długości ucha u tych ludzi i porównują te długości z pomiarami uzyskanymi od innych, żyjących w pobliżu kopalni;
TEST NIEZALEŻNY
d. Wyniki .przed" i .po" uzyskane od jednej osoby, która bierze udział w pewnym eksperymencie kilka razy;
TEST NIEZALEŻNY
e. Wyniki .przed" i .po" uzyskane od grupy osób, które biorą udział w pewnym eksperymencie tylko raz.
TEST ZWIĄZANY
miodzio1988

test t sprawdzenie

Post autor: miodzio1988 »

Już a jest do bani.
kate84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 20 lip 2012, o 21:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: warszawa
Podziękował: 1 raz

test t sprawdzenie

Post autor: kate84 »

ZNALAZŁAM COS TAKIEGO NA TEN TEMAT:

§ testy dla grup niezależnych (czyli dla zmiennych niepowiązanych)
Testy te porównują średnie badanej zmiennej dla dwóch grup o równych lub różnych liczebnościach (zwykle są to grupy kontrolna i eksperymentalna).
§ testy dla grup zależnych (czyli dla zmiennych powiązanych)
Testy te stosuje się dla porównania średnich danej zmiennej w tej samej grupie, ale badanej dwukrotnie w czasie (np. czas trwania snu przed podaniem leku i po jego zastosowaniu).


i tym sie kierowałam:(

mozesz powiedziec co mam jeszcze zle?
miodzio1988

test t sprawdzenie

Post autor: miodzio1988 »

Pomyśl najpierw czemu a jest do bani a resztę sama zrobisz
kate84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 20 lip 2012, o 21:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: warszawa
Podziękował: 1 raz

test t sprawdzenie

Post autor: kate84 »

grupy niezalezne : zwykle są to grupy kontrolna i eksperymentalna

a Ty mi mówisz ze (a) jest do bani...
to jak ja mam to zrozumiec?
miodzio1988

test t sprawdzenie

Post autor: miodzio1988 »

No pomyśl gdzie ta zależność może być
kate84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 20 lip 2012, o 21:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: warszawa
Podziękował: 1 raz

test t sprawdzenie

Post autor: kate84 »

to ze sa blizniakami:)-- 22 lip 2012, o 22:59 --sprobuję jeszcze raz:

a. Porównanie wzrostu w badaniach bliźniąt, gdy jeden bliźniak jest w grupie eksperymentalnej, a drugi w grupie kontrolnej;
TEST ZWIĄZANY
b. Analiza różnic w ocenach z egzaminu otrzymanych przez chłopców i dziewczęta w konkretnym roku (przyjmij dane w skali przedziałowej);
TEST ZWIĄZANY
c. Pracownicy szpitala zajmujący się medycyną społeczną zaczynają zauważać, że ludzie, którzy żyją w sąsiedztwie hut żelaza, mają duże uszy. Dokonują oni dokładnych pomiarów długości ucha u tych ludzi i porównują te długości z pomiarami uzyskanymi od innych, żyjących w pobliżu kopalni;
TEST ZWIAZANY
d. Wyniki .przed" i .po" uzyskane od jednej osoby, która bierze udział w pewnym eksperymencie kilka razy;
TEST ZWIĄZANY
e. Wyniki .przed" i .po" uzyskane od grupy osób, które biorą udział w pewnym eksperymencie tylko raz.
TEST NIEZALEZNY
miodzio1988

test t sprawdzenie

Post autor: miodzio1988 »

no właśnie. Reszte poprawiaj zatem jak jest coś źle
kate84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 20 lip 2012, o 21:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: warszawa
Podziękował: 1 raz

test t sprawdzenie

Post autor: kate84 »

to jest juz ok?
miodzio1988

test t sprawdzenie

Post autor: miodzio1988 »

Nie mam zamiaru odpowiadać skoro wszystkie zamieniłaś na wersje przeciwne. Jak Ci się nie chce myśleć to chociaż nie trać mojego czasu. Pozdro
kate84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 20 lip 2012, o 21:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: warszawa
Podziękował: 1 raz

test t sprawdzenie

Post autor: kate84 »

akurat tu sie mylisz.
dzieki za pomoc,

-- 22 lip 2012, o 23:24 --

a. Porównanie wzrostu w badaniach bliźniąt, gdy jeden bliźniak jest w grupie eksperymentalnej, a drugi w grupie kontrolnej;
TEST ZWIĄZANY (BO SA BLIZNIAKAMI)
b. Analiza różnic w ocenach z egzaminu otrzymanych przez chłopców i dziewczęta w konkretnym roku (przyjmij dane w skali przedziałowej);
TEST ZWIĄZANY (CHODZA NA TE SAME STUDIA)
c. Pracownicy szpitala zajmujący się medycyną społeczną zaczynają zauważać, że ludzie, którzy żyją w sąsiedztwie hut żelaza, mają duże uszy. Dokonują oni dokładnych pomiarów długości ucha u tych ludzi i porównują te długości z pomiarami uzyskanymi od innych, żyjących w pobliżu kopalni;
TEST NIEZALEZNE
d. Wyniki .przed" i .po" uzyskane od jednej osoby, która bierze udział w pewnym eksperymencie kilka razy;
TEST ZWIĄZANY (JEDNA OSOBA ROBI TO SAMO KILKA RAZY)
e. Wyniki .przed" i .po" uzyskane od grupy osób, które biorą udział w pewnym eksperymencie tylko raz.
TEST ZWIAZANY (BO MAJA TO SAMO ZADANIE)


TERAZ UWIERZYSZ ZE SIE STARAM??-- 23 lip 2012, o 21:32 --tutaj teraz mam juz dobrze?:(
ODPOWIEDZ