Mam problem z dwoma zadaniami - statystyka opisowa

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
PotrzebnaPomoc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 1 cze 2012, o 19:36
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Jaworzno

Mam problem z dwoma zadaniami - statystyka opisowa

Post autor: PotrzebnaPomoc »

Witam serdecznie.
Mam wykonać 18 zadań w ramach przygotowań do egzaminu ze statystyki. Większość udało mi się zrobić, jednak z tymi dwoma nie mogę sobie poradzić. Oczywiście nie oczekuję, ktoś zrobi to za mnie, jednak liczę na podpowiedzi, które zaprowadzą mnie do rozwiązania tych zadań.

1) Zbadano \(\displaystyle{ 200}\) inwestorów pod względem
-liczby spółek w portfelu \(\displaystyle{ x}\), uzyskując \(\displaystyle{ x=2}\) oraz \(\displaystyle{ S(x)=1}\)
-czasu gry na giełdzie \(\displaystyle{ y}\), uzyskując \(\displaystyle{ y=10}\) oraz średnia arytmetyczna dla kwadratów \(\displaystyle{ y=109}\).

Proszę obliczyć, pod względem której cechy inwestorzy są bardziej zróżnicowani.

2) W pewnym banku przeprowadzono analizę wynagrodzeń \(\displaystyle{ 100}\) losowo wybranych osób z kadry kierowniczej (\(\displaystyle{ 70}\) mężczyzn i \(\displaystyle{ 30}\) kobiet) uzyskując dane (tys.złotych):

Średnia/Dominanta/Współczynnik asymetrii
Mężczyźni:\(\displaystyle{ 4/ 3,5 / 0,5}\)
Kobiety: \(\displaystyle{ 3/ 5,5 / -0,5}\)

Proszę ocenić zróżnicowanie wynagrodzeń wszystkich osób łącznie.

Liczę na waszą pomoc i pozdrawiam

-- 2 cze 2012, o 12:52 --

Nikt mi nie pomoże ?
Ostatnio zmieniony 2 cze 2012, o 19:30 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Brak LaTeX-a. Proszę zapoznaj się z instrukcją: http://matematyka.pl/latex.htm .
ODPOWIEDZ