Testy nieparametryczne

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
okienko89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2012, o 00:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: POLSKA

Testy nieparametryczne

Post autor: okienko89 »

Zadanie. Wylosowano 11 ofert towarzystw ubezpieczeniowych oferujących ubezpieczenia majątkowe i osobowe. Średnia liczba otrzymanyh punktów wyniosła 42, zaś odchylenie 10. W wylosowanych 10 ofertac towarzystw ubezpieczeniowych na życie średnia ocena wynosiła 38 pkt, a odchylenie standardowe 9 pkt. Zakłada się, że rozkłafy ocen ofert towarzystw ubezpieczeniowych są normalne o nieznanych parametrach. Na poziomie istotności 0,05 zweryfikować hipotezę, że śrenia ocena ubezpieczeniowych majątkowych i osobowych była wyższa?

Moim zdaniem to są testy parametyczne i test F-Secondera, ale jak to licze to wychodzą mi bezsensowne wyniki. A wiem, że są to testy nieparametryczne. Nie mam pojęcia nawet od czego zacząć mając takie dane. DO niepararametrycznych miałam zawsze jakąś tabelke której teraz nie ma. Może sama musze ją sobie zrobić tylko jak z czego? I wogóle jaki będzie to test. Proszę o pomoc..
Ostatnio zmieniony 25 maja 2012, o 14:26 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie używaj Caps Locka.
miodzio1988

Testy nieparametryczne

Post autor: miodzio1988 »

Zakłada się, że rozkłafy ocen ofert towarzystw ubezpieczeniowych są normalne o nieznanych parametrach.
Serio? czemu niby nieparametryczne?
okienko89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2012, o 00:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: POLSKA

Testy nieparametryczne

Post autor: okienko89 »

a co parametryczne.. i to jest test f-secodera? tylko i tak wynik mi nie wychodzi jak obliczam;/ bo wynik mam;/
miodzio1988

Testy nieparametryczne

Post autor: miodzio1988 »

No jak próbki pochodzą z jakiegoś rozkładu to parametryczne
ODPOWIEDZ