rozkład spełniony

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
Awatar użytkownika
epicka_nemesis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: 27 gru 2010, o 00:05
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Poznan
Podziękował: 60 razy
Pomógł: 28 razy

rozkład spełniony

Post autor: epicka_nemesis »

Jest taka definicja:
Rozkład statystyki \(\displaystyle{ Z_{n}=Z(X_{1},X_{2},...,X_{n})}\) nazywamy dokładnym, jeśli jest on spełniony dla każdego n naturalnego.
Co to znaczy, że "rozkład jest spełniony"?
szw1710

rozkład spełniony

Post autor: szw1710 »

Założę się, że to tłumaczenie z literatury. Podaj to w oryginale. Albo daj odniesienie do literatury. To musi być napisane po prostu wcześniej. Może być znacznie wcześniej.
Awatar użytkownika
epicka_nemesis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: 27 gru 2010, o 00:05
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Poznan
Podziękował: 60 razy
Pomógł: 28 razy

rozkład spełniony

Post autor: epicka_nemesis »

Jest to książka po polsku autorstwa Sokołowki,Jakubowski,Kot zawiera w sobie statystykę opisową i matematyczną, tą definicję znalazłam w części matematycznej. A kontekst - definicja pojawiła się w związku z pojęciem małej i dużej próby.
szw1710

rozkład spełniony

Post autor: szw1710 »

Więc nie piszą, co to rozkład spełniony? Powinni. Nie znam tej książki, niestety. Nigdy w życiu nie widziałem też takiego pojęcia.

Ale teraz tak sobie pomyślałem: może intuicja jest taka, że skoro spełnienie jest dla każdego \(\displaystyle{ n}\), to rozkład dokładny jest rozkładem cechy w całej populacji. Bowiem wektory \(\displaystyle{ (X_1,\dots,X_n)}\) stanowią próby \(\displaystyle{ n}\)-elementowe. Proste, jeśli zmienne \(\displaystyle{ X_1,\dots,X_n}\) są niezależne. W tym kierunku bym myślał.
ODPOWIEDZ