Studenckie zadanka

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
mikaleto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 21:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: poznan

Studenckie zadanka

Post autor: mikaleto »

Witam serdecznie, pilnie potrzebuje pomocy w rozwiazniu tego zadania. Mam nadzieje, ze umieszczam je we wlasciwym dziale, jesli nie to poprosze o niekasowanie watku i umieszczenie go we wlasciwym przez moderatora. Prosze o pomoc, poniewaz przez ostatnie 2 miesiace nie bylem w stanie uczeszczac na cwiczenia i nadrabiac zaleglosci z powodow zdrowotnych. Bede ogromnie wdzieczny za pomoc.
pozdrawiam

zad.1

Przeprowadzone na studentach badania wykazały, że czas poświęcony na zbieranie materiałów i pisanie pracy licencjackiej ma rozkład normalny i zajmuje przeciętnie 200 godzin z odchyleniem standardowym 50 godzin. Czas przeznaczony na konsultacje z promotorem ma również rozkład normalny i wynosi średnio 20 godzin z odchyleniem 5 godzin. Na seminarium dyplomowe zapisało się 180 studentów.

a. Jaki jest rozkład czasu poświęconego na powstanie pracy licencjackiej (praca samodzielna + konsultacje)?
b. Ilu studentów ma szansę stworzyć gotową pracę w czasie krótszym niż 150 godzin?

c. Ilu studentom zajmie to więcej niż 250 godzin?

d. Jaki powinien być średni czas powstania pracy (praca samodzielna + konsultacje), żeby 90% studentów pisało pracę w czasie krótszym niż 220 godzin?

zad2.
za cztery lata odbierzesz wlasne mieszkanie. Musisz wtedy wplacic ostatnia rate 47 tys. Oprocentowanie kapitalu w twoim banku wynosi 7,8%. Ile pieniedzy musisz wplacic do banku, zeby po czterech latach wpylacic zadana kwote. Kapitalizacja odsetek moze odbywac sie na 4 sposoby:
a. raz na miesiac
b. raz na kwartal
c. raz na pol roku
miodzio1988

Studenckie zadanka

Post autor: miodzio1988 »

No to w a) będziemy mieli sumę rozkładów, tak? jak się sumuje rozkłady normalne?
mikaleto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 21:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: poznan

Studenckie zadanka

Post autor: mikaleto »

miodzio1988 pisze:No to w a) będziemy mieli sumę rozkładów, tak? jak się sumuje rozkłady normalne?
nie mam zielonego pojecia i w tym problem
miodzio1988

Studenckie zadanka

Post autor: miodzio1988 »

No to będzie duży problem, bo gotowca nie dostaniesz. na wiki coś o tym mówią?
mikaleto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 21:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: poznan

Studenckie zadanka

Post autor: mikaleto »

tak jak napisalem wyzej nie bylo mnie na ujczelni jakis czas i mam bardzo duze zaleglosci, a z powodu problemow zdrowotnych nie mialem jak ich nadrobic. Teraz musze wykonac te zadania do piatku...
miodzio1988

Studenckie zadanka

Post autor: miodzio1988 »

Napisz na gadu 6401380 to Ci odpłatnie zrobię te zadania, jeśli nie chce Ci się myśleć. Tutaj jedynie mogę podpowiedzi dać.



Tutaj masz własność o której mówię

Własności
mikaleto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 21:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: poznan

Studenckie zadanka

Post autor: mikaleto »

O nie, czyli juz po mnie...
ODPOWIEDZ