Oznaczanie istotności

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
Grisp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 3 gru 2011, o 18:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 3 razy

Oznaczanie istotności

Post autor: Grisp »

Witam, mam problem. Czeka mnie niebawem egzamin z wnioskowania statystycznego. O ile ogarniam jakoś teorię, o tyle z zadaniami klops, zatem korzystam z korepetycji. Mam następującą sprawę:

Mam zadanie, w którym przy p-wartości mam trzy gwiazdki na końcu (***). Mój korepetytor twierdzi, że przy pomocy tych gwiazdek mogę odczytać poziom istotności (trzy gwiazdki to 95%, dwie to 90%). Pierwszy raz takie coś słyszę, nie spotkałem tego w żadnej książce. Moglibyście mi powiedzieć, czy tak jest w istocie, czy to jakiś wymysł. Skąd taki zapis się bierze?
szw1710

Oznaczanie istotności

Post autor: szw1710 »

W żadnym podręczniku tego nie widziałem. Znam podręczniki: Jóźwiak, Podgórski, potem Krysicki i S-ka (ale nie ten do analizy, a specjalny do rachunku prawdop. i statystyki), zbiór zadań ze statystyki pod red. Kassyk-Rokickiej. Jeszcze Sobczyk. Nigdzie tego nie widziałem. Co nie wyklucza istnienia tego rodzaju oznaczeń. Ale nie sądzę, by było ogólnie przyjęte.
ODPOWIEDZ