statystyka próba losowa

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
szokingeve
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 31 sty 2012, o 19:25
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska

statystyka próba losowa

Post autor: szokingeve »

Bardzo proszę o rozwiązanie zadania ze statystyki, nie wiem nawet o co w nim chodzi. Tak naprawdę orientuję się tylko co to modalna mediana etc.

Na reprezentatywnej próbie losowej 1024 Polakow w przedziale wieku 19-29 lat przeprowadzono sondaz na temat sposobu organizacji wyjazdow wypoczynkowych. wsrod badanych 889 osob odpowiedzialo, że organizuje wyjazdy samodzielnie, pozostałe osoby korzystaja z wypoczynku zorganizowanego przez szkoly, zaklady pracy, biura. Czy na poziomie alfa=0,05 mozna przypuszczac, ze wiecej niz 80 % Polakow w wieku 19-29 lat organizuje wyjazdy wypoczynkowe samodzielnie ? ( t =1,960)

???? o co kaman ???? Proszę o wyrozumiałośc dla mojego umysłu artystycznego XD-- 31 sty 2012, o 21:08 --wyliczyłam cos takiego: ??????

889 osób samodzielnie
135 osób biuro
1024 osoby razem

L = 0,05 = 5 %

889 - 86,82 % więc jest większe od 80 % , ale L=5 % więc nawet po odjęciu tego 5 procent to będzie 81,82 %> 80%

Odp. Tak - więcej niż 80 % Polaków orgaznizuje wyjazdy samodzielnie.
sigma_algebra1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: 3 maja 2007, o 22:44
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 92 razy

statystyka próba losowa

Post autor: sigma_algebra1 »

Poczytaj o testach do weryfikacji hipotezy o wskaźniku struktury.
szokingeve
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 31 sty 2012, o 19:25
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska

statystyka próba losowa

Post autor: szokingeve »

Przeczytałam , jednak mnie nie oświeciło Wywnioskowałam tylko, że jednym z działów statystyki jest teoria weryfikacji hipotez - sprawdzanie przypuszczeń, jednak nadal nie wiem jak wyliczyć to zadanie. Proszę o pomoc.
sigma_algebra1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: 3 maja 2007, o 22:44
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 92 razy

statystyka próba losowa

Post autor: sigma_algebra1 »

ODPOWIEDZ