Regresja liniowa i indeksy

Procesy stochastyczne. Sposoby racjonalizowania wielkich ilości informacji. Matematyka w naukach społecznych.
ariok
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2012, o 15:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin

Regresja liniowa i indeksy

Post autor: ariok »

Witam.
Mam takie zadanko do zrobienia ze statystyki lecz nie wiem dokładnie od czego zacząć.
Dla wielu z Was zapewne takie zadania są łatwe do rozwiązania lecz każdy człowiek jest dobry z innej dziedziny.
Zatem proszę o pomoc.

ZADANIE 1:
Miesięczne wydatki na reklamę (w tys. zł) oraz przychody losowo wybranych hoteli (w tys. zł) kształtują się następująco:

TABELKA:
Wydatki na reklamę. | 2,46 | 3,07 | 4,16 | 6,85 | 7,23 | 10,43 | 11,14 |
Przychody..............| 31,6 | 12,8 | 30,8 | 26,8 | 15,3 | 33,1 | 23,4 |

1. Na podstawie danych określić rodzaj, siłę i kierunek zależności między badanymi cechami.
2. Wyznaczyć równanie regresji liniowej.
3. Wszystkie wyniki proszę zinterpretować.

ZADANIE 2:
Liczbę abonentów (w tys. osób) w latach 2003 - 2009 pewnej telewizji cyfrowej przedstawia poniższy szereg:

TABELKA:
Lata.................| 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 |
Liczba abonentów. | 187,6| 272,4| 346,8| 480,9| 617,2| 730,9| 851,3|

1. Dokonać analizy kształtowania się dynamiki liczby abonentów pewnej telewizji cyfrowej, obliczając:
a) przyrosty absolutne jednopodstawowe o bazie 2003r., przy założeniu, że dane z tego roku są najstarsze (dokonać interpretacji wyniku dla roku 2006);
b) przyrosty względne łańcuchowe (dokonać interpretacji wyniku dla roku 2007);
c) indeksy indywidualne jednopodstawowe o bazie w 2003r. (dokonać interpretacji wyniku dla roku 2008).
2. Obliczyć i zinterpretować średnie roczne tempo zmian liczby abonentów pewnej telewizji cyfrowej w latach 2003 - 2009.
Ostatnio zmieniony 30 sty 2012, o 17:55 przez Frey, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie używaj Caps Locka.
miodzio1988

Regresja liniowa i indeksy

Post autor: miodzio1988 »

siłę i kierunek zależności między badanymi cecham
Jakie parametry za to odpowiadają?
ariok
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2012, o 15:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin

Regresja liniowa i indeksy

Post autor: ariok »

Gdybym to wiedział, to nie zamieszczałbym tego pytania(zadania) na forum.
Nie szukam podpowiedzi czy nakierunkowania lecz rozwiązania.
miodzio1988

Regresja liniowa i indeksy

Post autor: miodzio1988 »

No to zle trafiles, sorka. gotowca tutaj nie dostaniesz. Jak chcesz gotowca to na korki idz i płać
ariok
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2012, o 15:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin

Regresja liniowa i indeksy

Post autor: ariok »

hallo, hallo,

gdzie są moje posty, które pisałem ostatnio? Były tam linki do moich rozwiązań zadania II...
To na tym polega tutaj pomoc?
Wstawiłem linki z rozwiązaniami aby ludzie mogli podejrzeć rozwiązania zadań. Może - przypuszczalnie - będą mieli podobne zadania i te rozwiązania mogłyby im pomóc.

Albo w polsce ACTA już działają i admin wystraszył się jakichś kar albo moderatorowi gul skoczył, że ktoś inny rozwiązał te zadania a nie on.

W końcu forum jest po to aby ludzie wymieniali się wiedzą, poglądami...
Po co ta cenzura wypowiedzi?

Adminie/moderatorze. wrzuć, proszę, mój post z linkami z powrotem. Niech ludzie korzystają z tego.

Posty zapewne zostały usunięte, ponieważ zawierały linki do zdjęć zamiast zapisu w LaTeX-u (patrz regulamin).

Pozdrawiam,
miki999
ODPOWIEDZ